Wurgabup Rifle Club Prize Meeting Results

Match 3 - Aggregate - Combined Aggregate

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division 1
1 Barrett William Kalgoorlie 11 WA V 287.18
2 McDONALD Shayne Albany WA SP 282.15
2 Loxton Lee Albany 19 WA 283.23
3 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V SP 280.21
3 Watkins Paul Chapman Valley WA V SV 281.15
8 Crago Stephen East Perth 185 WA 272.23
Division 2
1 McCarthy Lara Perth Fremantle WA L 270.14
1 Joyce Paul Mundaring 41 WA 284.20
2 Baxter Jeff Wurgabup WA 250.13
3 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue V 236.4
4 Lang Miriam Albany 19 WA SP 280.17
5 Turner Graeme Mundaring WA V 277.15
6 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA L 277.14
7 Sakich Steven Mundaring WA 276.16
F Standard-A
1 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 351.25
2 Keogh Catherine Beverley L 343.18
3 Hambleton Mal Mundaring WA V SV 341.21
4 Lloyd Bruce Albany WA V 340.18
5 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 332.23
6 Logan Mal Mundaring WA SV 328.9
7 Moore James Wurgabup WA V SV PP 314.15
F Standard-B
1 Drew Rene Esperance 334.20
2 Lockley Ron Wurgabup WA V 330.17
3 Alford David Bassendean Bellevue WA V 330.14
4 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 325.19
5 Neville Terry Esperance 154 WA V 322.13
6 Hurst Ric South Perth 7 WA V 316.12
8 Moffat Ellen Esperance 154 WA 313.6
9 Harris Murray Wurgabup WA 287.3
F Open
1 Hunt Nigel Northampton 111 WA V 345.23
2 Hurley Ray Esperance WA 341.19
3 Hallam Bill Beverley 336.16
4 Moffat Adrian Esperance 154 WA 330.20
5 Ogle David Wurgabup WA SV 327.11
FTR
1 Wishart Errol Esperance 336.15
2 Mortimer Stephen Esperance Rifle Club WA V 326.15
3 Cable Erin Albany WA L 301.8

Match 2 - Day 2 Aggregate - Day 2 Aggregate

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division 1
1 Barrett William Kalgoorlie 11 WA V 97.6
1 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V SP 96.8
2 Loxton Lee Albany 19 WA 92.8
2 McDONALD Shayne Albany WA SP 95.3
3 Watkins Paul Chapman Valley WA V SV 92.4
6 Crago Stephen East Perth 185 WA 89.6
Division 2
1 McCarthy Lara Perth Fremantle WA L 88.4
2 Baxter Jeff Wurgabup WA 75.1
2 Turner Graeme Mundaring WA V 95.3
3 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue V 70.0
4 Sakich Steven Mundaring WA 90.9
5 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA L 90.5
6 Joyce Paul Mundaring 41 WA 89.6
8 Lang Miriam Albany 19 WA SP 87.4
F Standard-A
1 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 114.5
2 Keogh Catherine Beverley L 113.6
3 Lloyd Bruce Albany WA V 109.6
4 Hambleton Mal Mundaring WA V SV 109.4
5 Logan Mal Mundaring WA SV 107.2
6 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 100.4
8 Moore James Wurgabup WA V SV PP 90.2
F Standard-B
1 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 111.6
2 Drew Rene Esperance 107.7
3 Alford David Bassendean Bellevue WA V 107.5
4 Lockley Ron Wurgabup WA V 106.4
5 Hurst Ric South Perth 7 WA V 105.4
6 Neville Terry Esperance 154 WA V 104.3
7 Moffat Ellen Esperance 154 WA 101.1
9 Harris Murray Wurgabup WA 90.1
F Open
1 Hunt Nigel Northampton 111 WA V 116.6
2 Hurley Ray Esperance WA 112.4
3 Hallam Bill Beverley 109.3
4 Moffat Adrian Esperance 154 WA 107.4
5 Ogle David Wurgabup WA SV 105.3
FTR
1 Wishart Errol Esperance 113.7
2 Mortimer Stephen Esperance Rifle Club WA V 108.3
3 Cable Erin Albany WA L 83.0

Match 1 - DAY 1 AGG - DAY 1 AGG

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division 1
1 Loxton Lee Albany 19 WA 191.15
2 Barrett William Kalgoorlie 11 WA V 190.12
3 Watkins Paul Chapman Valley WA V SV 189.11
4 McDONALD Shayne Albany WA SP 187.12
5 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V SP 184.13
6 Crago Stephen East Perth 185 WA 183.17
Division 2
1 Joyce Paul Mundaring 41 WA 195.14
2 Lang Miriam Albany 19 WA SP 193.13
3 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA L 187.9
4 Sakich Steven Mundaring WA 186.7
5 Turner Graeme Mundaring WA V 182.12
6 McCarthy Lara Perth Fremantle WA L 182.10
7 Baxter Jeff Wurgabup WA 175.12
8 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue V 166.4
F Standard-A
1 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 237.20
2 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 232.19
3 Hambleton Mal Mundaring WA V SV 232.17
4 Lloyd Bruce Albany WA V 231.12
5 Keogh Catherine Beverley L 230.12
6 Moore James Wurgabup WA V SV PP 224.13
7 Logan Mal Mundaring WA SV 221.7
F Standard-B
1 Drew Rene Esperance 227.13
2 Lockley Ron Wurgabup WA V 224.13
3 Alford David Bassendean Bellevue WA V 223.9
4 Neville Terry Esperance 154 WA V 218.10
5 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 214.13
6 Moffat Ellen Esperance 154 WA 212.5
7 Hurst Ric South Perth 7 WA V 211.8
8 Harris Murray Wurgabup WA 197.2
F Open
1 Hunt Nigel Northampton 111 WA V 229.17
2 Hurley Ray Esperance WA 229.15
3 Hallam Bill Beverley 227.13
4 Moffat Adrian Esperance 154 WA 223.16
5 Ogle David Wurgabup WA SV 222.8
FTR
1 Wishart Errol Esperance 223.8
2 Mortimer Stephen Esperance Rifle Club WA V 218.12
3 Cable Erin Albany WA L 218.8