Great Southern DRA Prize Meeting 2017 Results

Match 10 - Aggregate - Grand Aggregate

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division 1
1 Hughes Neil City of Subiaco WA V SP 370.33
2 Milentis Mark Manjimup 137 WA SP 367.33
3 Green Micheal Kambalda 288 WA V 366.30
4 Watkins Paul Chapman Valley WA V SV 362.36
5 Forsberg Mick Manjimup 137 WA 361.29
6 Brooks Ray Chapman Valley 83 WA 361.24
7 McDONALD Shayne Albany WA SP 360.31
8 Loxton Lee Albany 19 WA 360.30
9 Felton David Albany WA V SV 360.22
10 Mackay Laurie Bencubbin WA V SV 359.29
11 Watkins Peter City of Subiaco WA V SV SP 357.32
12 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 355.28
13 Crago Stephen East Perth 185 WA 354.27
14 Becher John East Perth WA V SV 354.25
15 McSHANE Warren City of Subiaco WA V 351.22
16 Felton Laura Albany WA V L 347.26
17 Newbey Scott Wurgabup WA 347.23
Division 2
1 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA L 363.32
2 Hughes Barry Albany 19 WA V 360.29
3 Wittorff George Bunbury 12 WA V SV SP 360.28
4 Whisson Bradley City of Subiaco WA V 356.29
5 Frehner Ian City of Subiaco WA V SV 356.23
6 Schlink Tony Mundaring WA V 354.23
7 Copeland Ian Nungarin 236 WA SP 353.30
8 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA SP PP 353.27
9 Reddin Michael Mount Barker WA 352.19
10 Martin David City of Subiaco WA V SV 352.15
11 Girgal George Darling Range 290 WA V SV 347.26
12 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA V 346.25
13 Samuel Kerry City of Subiaco WA V 343.27
14 Tuckey Michael City of Subiaco WA 341.15
15 Hicks David City of Subiaco WA V 318.21
Division 3
1 Trease Alan Manjimup WA T 354.24
2 Tuckey Catherine City of Subiaco L 353.16
3 Mortimer Stephen Esperance Rifle Club WA V 351.22
4 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue V SV 350.24
5 Dods Colin City of Subiaco WA V L 350.23
6 Dixon Ros Wurgabup WA 350.17
7 Sjepcevich Bob Mundaring WA V SV 345.23
8 Davis Rodney Busselton 56 WA V 344.18
9 Joyce Paul Mundaring 41 WA 342.20
10 Byass Gary Albany 19 WA 335.13
11 Hopkin Paul Darling Range Rifle Club WA V SV 330.17
12 McCarthy Lara Perth Fremantle WA L 330.16
13 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 320.12
F Standard-A
1 Hallam Bill Beverley WA 436.31
2 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 431.27
3 Cole David Yarloop WA V 427.22
4 Jones Paul Albany 19 WA V 426.17
5 Keogh Catherine Beverley WA L 422.22
6 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 415.19
7 Logan Mal Mundaring WA SV 414.17
8 Harlow Terry Beverley 10 WA 412.19
9 Hurst Ric South Perth 7 WA V SV 409.15
10 Whittemore Tony City of Subiaco WA V SV 408.17
11 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 408.15
12 Lockley Ron Wurgabup WA V 394.13
F Standard-B
1 Griffiths Adrian Albany 434.19
2 Moore James Wurgabup WA V SV PP 419.23
3 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA SV 410.16
4 Mortimer Shane Esperance 154 WA 404.13
5 Carver Neil City of Subiaco WA V SV 402.13
6 Broad Tim Mt Barker WA 398.14
7 Price William Albany 19 WA V SV 396.16
8 Lydiate Ross Cuballing 69 WA V SV 395.11
9 Michail Jack South Perth 7 WA 393.12
10 Bryan Hugh Moora 92 WA V 390.12
11 Neville Terry Esperance 154 WA V 389.8
12 Moore Ashley Wurgabup WA 383.9
13 Cunningham Noel Yarloop WA V SV 364.6
14 Stirling Henry Kambalda 288 WA 357.6
F Open
1 Rees Rod Beverley 10 WA 439.28
2 Piper Bruce Geraldton Greenough WA V 431.30
3 Kinnear Bob Boddington WA V SV 430.21
4 Bunyan Brett Boddington WA 428.25
5 Ogle David Wurgabup WA SV 428.23
6 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA 426.22
7 Hurley Ray Esperance WA 424.19
8 Viviers Martin Esperance 154 WA 419.20
9 Brunt Haydn Esperance WA 413.20
FTR
1 Sproule Peter Perth - Fremantle 293 WA 416.17
2 Whittemore Anna City of Subiaco WA V L 415.10
3 Brown Steven Waroona 256 WA 413.16
4 Hurley Michelle Esperance WA L 411.17
5 Ansquer Serge Albany WA 395.7
6 Dickenson Judy Mundaring L 373.4

Match 9 - Aggregate - Sunday Aggregate

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division 1
1 Hughes Neil City of Subiaco WA V SP 149.14
2 Green Micheal Kambalda 288 WA V 146.14
3 Milentis Mark Manjimup 137 WA SP 145.14
4 McDONALD Shayne Albany WA SP 144.12
5 Felton David Albany WA V SV 144.10
6 Loxton Lee Albany 19 WA 144.10
7 Mackay Laurie Bencubbin WA V SV 143.12
8 Brooks Ray Chapman Valley 83 WA 143.9
9 Crago Stephen East Perth 185 WA 141.8
10 Watkins Paul Chapman Valley WA V SV 140.15
11 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 140.8
12 Forsberg Mick Manjimup 137 WA 139.9
13 McSHANE Warren City of Subiaco WA V 137.6
14 Watkins Peter City of Subiaco WA V SV SP 136.9
15 Becher John East Perth WA V SV 136.8
16 Newbey Scott Wurgabup WA 135.7
17 Felton Laura Albany WA V L 128.10
Division 2
1 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA L 145.12
2 Wittorff George Bunbury 12 WA V SV SP 143.12
3 Frehner Ian City of Subiaco WA V SV 142.7
4 Schlink Tony Mundaring WA V 141.8
5 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA SP PP 140.9
6 Hughes Barry Albany 19 WA V 139.9
7 Whisson Bradley City of Subiaco WA V 138.9
8 Martin David City of Subiaco WA V SV 138.6
9 Reddin Michael Mount Barker WA 138.6
10 Copeland Ian Nungarin 236 WA SP 137.12
11 Samuel Kerry City of Subiaco WA V 136.11
12 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA V 135.12
13 Girgal George Darling Range 290 WA V SV 129.8
14 Tuckey Michael City of Subiaco WA 126.4
15 Hicks David City of Subiaco WA V 106.9
Division 3
1 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue V SV 141.10
1 Trease Alan Manjimup WA T 141.10
3 Dixon Ros Wurgabup WA 140.8
4 Tuckey Catherine City of Subiaco L 140.7
5 Mortimer Stephen Esperance Rifle Club WA V 138.9
6 Sjepcevich Bob Mundaring WA V SV 138.9
7 Hopkin Paul Darling Range Rifle Club WA V SV 135.5
8 Davis Rodney Busselton 56 WA V 134.5
9 Joyce Paul Mundaring 41 WA 133.8
10 Dods Colin City of Subiaco WA V L 131.10
11 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 129.5
12 McCarthy Lara Perth Fremantle WA L 125.6
13 Byass Gary Albany 19 WA 125.4
F Standard-A
1 Hallam Bill Beverley WA 175.13
2 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 172.11
3 Cole David Yarloop WA V 170.9
4 Keogh Catherine Beverley WA L 166.6
5 Jones Paul Albany 19 WA V 166.4
6 Logan Mal Mundaring WA SV 160.8
7 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 159.6
8 Hurst Ric South Perth 7 WA V SV 159.5
9 Harlow Terry Beverley 10 WA 158.5
10 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 157.4
11 Whittemore Tony City of Subiaco WA V SV 153.5
12 Lockley Ron Wurgabup WA V 152.6
F Standard-B
1 Griffiths Adrian Albany 172.6
2 Moore James Wurgabup WA V SV PP 168.9
3 Carver Neil City of Subiaco WA V SV 163.6
4 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA SV 161.7
5 Bryan Hugh Moora 92 WA V 161.5
6 Mortimer Shane Esperance 154 WA 156.4
7 Broad Tim Mt Barker WA 154.4
8 Lydiate Ross Cuballing 69 WA V SV 151.5
9 Neville Terry Esperance 154 WA V 150.3
10 Michail Jack South Perth 7 WA 148.3
11 Price William Albany 19 WA V SV 147.5
12 Moore Ashley Wurgabup WA 145.3
13 Cunningham Noel Yarloop WA V SV 143.5
14 Stirling Henry Kambalda 288 WA 136.3
F Open
1 Rees Rod Beverley 10 WA 173.6
2 Piper Bruce Geraldton Greenough WA V 172.11
3 Ogle David Wurgabup WA SV 172.11
4 Hurley Ray Esperance WA 171.6
5 Kinnear Bob Boddington WA V SV 170.8
6 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA 168.10
7 Bunyan Brett Boddington WA 167.13
8 Viviers Martin Esperance 154 WA 165.7
9 Brunt Haydn Esperance WA 161.6
FTR
1 Sproule Peter Perth - Fremantle 293 WA 166.9
2 Brown Steven Waroona 256 WA 166.6
3 Whittemore Anna City of Subiaco WA V L 158.4
4 Ansquer Serge Albany WA 157.2
5 Hurley Michelle Esperance WA L 153.3
6 Dickenson Judy Mundaring L 147.1

Match 8 - Aggregate - Saturday Aggregate

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division 1
1 Watkins Paul Chapman Valley WA V SV 222.21
2 Forsberg Mick Manjimup 137 WA 222.20
3 Milentis Mark Manjimup 137 WA SP 222.19
4 Watkins Peter City of Subiaco WA V SV SP 221.23
5 Hughes Neil City of Subiaco WA V SP 221.19
6 Green Micheal Kambalda 288 WA V 220.16
7 Felton Laura Albany WA V L 219.16
8 Becher John East Perth WA V SV 218.17
9 Brooks Ray Chapman Valley 83 WA 218.15
10 Loxton Lee Albany 19 WA 216.20
11 McDONALD Shayne Albany WA SP 216.19
12 Mackay Laurie Bencubbin WA V SV 216.17
13 Felton David Albany WA V SV 216.12
14 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 215.20
15 McSHANE Warren City of Subiaco WA V 214.16
16 Crago Stephen East Perth 185 WA 213.19
17 Newbey Scott Wurgabup WA 212.16
Division 2
1 Hughes Barry Albany 19 WA V 221.20
2 Whisson Bradley City of Subiaco WA V 218.20
3 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA L 218.20
4 Girgal George Darling Range 290 WA V SV 218.18
5 Wittorff George Bunbury 12 WA V SV SP 217.16
6 Copeland Ian Nungarin 236 WA SP 216.18
7 Tuckey Michael City of Subiaco WA 215.11
8 Frehner Ian City of Subiaco WA V SV 214.16
9 Reddin Michael Mount Barker WA 214.13
10 Martin David City of Subiaco WA V SV 214.9
11 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA SP PP 213.18
12 Schlink Tony Mundaring WA V 213.15
13 Hicks David City of Subiaco WA V 212.12
14 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA V 211.13
15 Samuel Kerry City of Subiaco WA V 207.16
Division 3
1 Dods Colin City of Subiaco WA V L 219.13
2 Trease Alan Manjimup WA T 213.14
3 Mortimer Stephen Esperance Rifle Club WA V 213.13
4 Tuckey Catherine City of Subiaco L 213.9
5 Davis Rodney Busselton 56 WA V 210.13
6 Byass Gary Albany 19 WA 210.9
7 Dixon Ros Wurgabup WA 210.9
8 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue V SV 209.14
9 Joyce Paul Mundaring 41 WA 209.12
10 Sjepcevich Bob Mundaring WA V SV 207.14
11 McCarthy Lara Perth Fremantle WA L 205.10
12 Concanen Terrence Mundaring WA V SV 202.5
13 Hopkin Paul Darling Range Rifle Club WA V SV 195.12
14 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 191.7
15 Harris Hugh City of Subiaco WA V SV 183.3
F Standard-A
1 Hallam Bill Beverley WA 261.18
2 Jones Paul Albany 19 WA V 260.13
3 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 259.16
4 Thompson William Albany 19 WA V SV 258.16
5 Cole David Yarloop WA V 257.13
6 Keogh Catherine Beverley WA L 256.16
7 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 256.13
8 Whittemore Tony City of Subiaco WA V SV 255.12
9 Harlow Terry Beverley 10 WA 254.14
10 Logan Mal Mundaring WA SV 254.9
11 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 251.11
12 Hurst Ric South Perth 7 WA V SV 250.10
13 Hunt Nigel Northampton 111 WA V 250.9
14 Lockley Ron Wurgabup WA V 242.7
15 Alford David Bassendean Bellevue WA V SV 236.8
F Standard-B
1 Griffiths Adrian Albany 262.13
2 Moore James Wurgabup WA V SV PP 251.14
3 Price William Albany 19 WA V SV 249.11
4 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA SV 249.9
5 Mortimer Shane Esperance 154 WA 248.9
6 Michail Jack South Perth 7 WA 245.9
7 Broad Tim Mt Barker WA 244.10
8 Lydiate Ross Cuballing 69 WA V SV 244.6
9 Carver Neil City of Subiaco WA V SV 239.7
10 Neville Terry Esperance 154 WA V 239.5
11 Moore Ashley Wurgabup WA 238.6
12 Bryan Hugh Moora 92 WA V 229.7
13 Stirling Henry Kambalda 288 WA 221.3
14 Cunningham Noel Yarloop WA V SV 221.1
F Open
1 Rees Rod Beverley 10 WA 266.22
2 Bunyan Brett Boddington WA 261.12
3 Kinnear Bob Boddington WA V SV 260.13
4 Piper Bruce Geraldton Greenough WA V 259.19
5 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA 258.12
6 Ogle David Wurgabup WA SV 256.12
7 Viviers Martin Esperance 154 WA 254.13
8 Hurley Ray Esperance WA 253.13
9 Brunt Haydn Esperance WA 252.14
FTR
1 Hurley Michelle Esperance WA L 258.14
2 Whittemore Anna City of Subiaco WA V L 257.6
3 Sproule Peter Perth - Fremantle 293 WA 250.8
4 Brown Steven Waroona 256 WA 247.10
5 Ansquer Serge Albany WA 238.5
6 Dickenson Judy Mundaring L 226.3

Match 7 - The John Caldwell - The John Caldwell - 800m

Place Last Name Preferred Name Club State Shots Info Score
Division 1
1 Hughes Neil City of Subiaco WA 55V54VVVV5 V SP 49.5
2 McDONALD Shayne Albany WA 4V5V45VV55 SP 48.4
3 Felton David Albany WA V55V4V5554 V SV 48.3
4 Green Micheal Kambalda 288 WA 5V5V4V54V4 V 47.4
5 Milentis Mark Manjimup 137 WA 3555535555 SP 46.0
6 Watkins Paul Chapman Valley WA 5VV5V43V44 V SV 45.4
7 Mackay Laurie Bencubbin WA 34V5VV55V3 V SV 45.4
8 Becher John East Perth WA 5543553555 V SV 45.0
9 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 544445544V 44.1
10 Crago Stephen East Perth 185 WA 5454425V55 44.1
11 Brooks Ray Chapman Valley 83 WA 534525V555 44.1
12 Loxton Lee Albany 19 WA 54V5245455 44.1
13 Forsberg Mick Manjimup 137 WA 555444334V 42.1
14 Newbey Scott Wurgabup WA 444544344V 41.1
15 McSHANE Warren City of Subiaco WA 34552V5444 V 41.1
16 Watkins Peter City of Subiaco WA 35V4525453 V SV SP 41.1
17 Felton Laura Albany WA 4V14534325 V L 36.1
Division 2
1 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA 5V5455454V L 47.2
2 Martin David City of Subiaco WA 5V35545555 V SV 47.1
3 Wittorff George Bunbury 12 WA 534555VV4V V SV SP 46.3
4 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 5553V54V4V SP PP 46.3
5 Schlink Tony Mundaring WA V5V45V4535 V 46.3
6 Frehner Ian City of Subiaco WA V5V2555455 V SV 46.2
7 Samuel Kerry City of Subiaco WA V5V4V3V544 V 45.4
8 Reddin Michael Mount Barker WA 55V5444534 44.1
9 Hughes Barry Albany 19 WA 553455434V V 43.1
10 Whisson Bradley City of Subiaco WA 54V4255445 V 43.1
11 Copeland Ian Nungarin 236 WA VV4V444434 SP 42.3
12 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA V53443VV43 V 41.3
13 Tuckey Michael City of Subiaco WA 5524433543 38.0
14 Girgal George Darling Range 290 WA 2243434354 V SV 34.0
15 Hicks David City of Subiaco WA 4322200000 V 13.0
Division 3
1 Trease Alan Manjimup WA VVVV5355V5 T 48.5
2 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue 534V54V5V5 V SV 46.3
3 Hopkin Paul Darling Range Rifle Club WA 5V45VV4435 V SV 45.3
4 Davis Rodney Busselton 56 WA 55335V45V5 V 45.2
5 Tuckey Catherine City of Subiaco 5454345555 L 45.0
6 Joyce Paul Mundaring 41 WA 55V54V4334 43.2
7 Mortimer Stephen Esperance Rifle Club WA 55VV544253 V 43.2
8 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 4V2V454445 42.2
9 Dixon Ros Wurgabup WA 53V24V4V53 41.3
10 Sjepcevich Bob Mundaring WA 545433543V V SV 41.1
11 McCarthy Lara Perth Fremantle WA 4423V4V3V3 L 38.3
12 Dods Colin City of Subiaco WA 4533044444 V L 35.0
13 Byass Gary Albany 19 WA 1355224434 33.0
F Standard-A
1 Hallam Bill Beverley WA 65XX6X5X65 57.4
2 Keogh Catherine Beverley WA X5656X66X5 L 57.3
3 Reid Mahlon Boddington 214 WA 566556XX66 V SV SP 57.2
4 Cole David Yarloop WA X6X56X555X V 56.4
5 Jones Paul Albany 19 WA 666644566X V 55.1
6 Blechynden Denis Beverley 10 WA X665645565 V SV 54.1
7 Logan Mal Mundaring WA X554555565 SV 51.1
8 Hurst Ric South Perth 7 WA 6545546545 V SV 49.0
9 Littlely David Bassendean Bellevue WA 4466545454 V SV 47.0
10 Harlow Terry Beverley 10 WA 22X5654556 46.1
11 Lockley Ron Wurgabup WA 424544X655 V 45.1
12 Whittemore Tony City of Subiaco WA 3655555452 V SV 45.0
F Standard-B
1 Griffiths Adrian Albany 6XX646656X 57.3
2 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA 6X56X54656 SV 55.2
3 Moore James Wurgabup WA 556XX5555X V SV PP 54.3
4 Carver Neil City of Subiaco WA XX6X554556 V SV 54.3
5 Bryan Hugh Moora 92 WA 5455554565 V 49.0
6 Broad Tim Mt Barker WA 6634446555 48.0
7 Neville Terry Esperance 154 WA 45X5564344 V 46.1
8 Lydiate Ross Cuballing 69 WA 5555554354 V SV 46.0
9 Cunningham Noel Yarloop WA 445X455434 V SV 44.1
10 Mortimer Shane Esperance 154 WA 3444564545 44.0
11 Moore Ashley Wurgabup WA 6445553325 42.0
12 Price William Albany 19 WA 5644353335 V SV 41.0
13 Michail Jack South Perth 7 WA 6543445334 41.0
14 Stirling Henry Kambalda 288 WA 5344421345 35.0
F Open
1 Rees Rod Beverley 10 WA X65566666X 58.2
2 Kinnear Bob Boddington WA 5X5X666556 V SV 56.2
3 Piper Bruce Geraldton Greenough WA 54655X6XX6 V 55.3
4 Viviers Martin Esperance 154 WA XX56365666 55.2
5 Hurley Ray Esperance WA 65555X6655 54.1
6 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA 6255XX6X65 53.3
7 Bunyan Brett Boddington WA 665XX55626 53.2
8 Brunt Haydn Esperance WA 6656555555 53.0
9 Ogle David Wurgabup WA 5665655545 SV 52.0
FTR
1 Brown Steven Waroona 256 WA 66X56X5654 55.2
2 Hurley Michelle Esperance WA 654545X546 L 50.1
3 Ansquer Serge Albany WA 4566643466 50.0
4 Sproule Peter Perth - Fremantle 293 WA 655344X565 49.1
5 Whittemore Anna City of Subiaco WA 6554555554 V L 49.0
6 Dickenson Judy Mundaring 4654345453 L 43.0

Match 6 - The Digger Coombe - The Digger Coombe - 800m

Place Last Name Preferred Name Club State Shots Info Score
Division 1
1 Green Micheal Kambalda 288 WA V555VV5VV5 V 50.5
2 Watkins Peter City of Subiaco WA 5V5VV5VV55 V SV SP 50.5
3 Hughes Neil City of Subiaco WA 5V55V5V55V V SP 50.4
4 Loxton Lee Albany 19 WA 5555555V5V 50.2
5 Milentis Mark Manjimup 137 WA VV5V45VVVV SP 49.7
6 Crago Stephen East Perth 185 WA 5V555VV545 49.3
7 Brooks Ray Chapman Valley 83 WA 55455V555V 49.2
8 Mackay Laurie Bencubbin WA 55VV555455 V SV 49.2
9 Forsberg Mick Manjimup 137 WA V4VV535555 47.3
10 McSHANE Warren City of Subiaco WA V3555V4555 V 47.2
11 Felton David Albany WA 4V5435V5VV V SV 46.4
12 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 5V5V554V43 46.3
13 McDONALD Shayne Albany WA 53544VV555 SP 46.2
14 Watkins Paul Chapman Valley WA 544V525VVV V SV 45.4
15 Newbey Scott Wurgabup WA 5V542545V5 45.2
16 Becher John East Perth WA VVV5234V54 V SV 43.4
17 Felton Laura Albany WA 2344VV55V5 V L 43.3
Division 2
1 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA 5V3VV5VVV5 L 48.6
2 Wittorff George Bunbury 12 WA V555VV4V54 V SV SP 48.4
3 Hicks David City of Subiaco WA 5VVVV4544V V 47.5
4 Hughes Barry Albany 19 WA 555VVV4553 V 47.3
5 Whisson Bradley City of Subiaco WA 4VV3555555 V 47.2
6 Frehner Ian City of Subiaco WA 55V3555V54 V SV 47.2
7 Copeland Ian Nungarin 236 WA 5VV534V5V4 SP 46.4
8 Girgal George Darling Range 290 WA 5V55V4435V V SV 46.3
9 Samuel Kerry City of Subiaco WA V4VV5435V4 V 45.4
10 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 55V34V54V4 SP PP 45.3
11 Schlink Tony Mundaring WA 55555V4434 V 45.1
12 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA 5V35444V54 V 44.2
13 Reddin Michael Mount Barker WA 4555V24455 44.1
14 Martin David City of Subiaco WA 425V543445 V SV 41.1
15 Tuckey Michael City of Subiaco WA 54V5444433 41.1
Division 3
1 Sjepcevich Bob Mundaring WA VVV5555V4V V SV 49.5
2 Dixon Ros Wurgabup WA 55V5555V54 49.2
3 Tuckey Catherine City of Subiaco 555V5V3VV5 L 48.4
4 Joyce Paul Mundaring 41 WA 5444V555VV 47.3
5 Dods Colin City of Subiaco WA 5VV5V55444 V L 47.3
6 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue 4V5V553455 V SV 46.2
7 Mortimer Stephen Esperance Rifle Club WA VV4V43V554 V 45.4
8 Trease Alan Manjimup WA 5VV353V53V T 44.4
9 Davis Rodney Busselton 56 WA 5445V54V34 V 44.2
10 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 55443V5453 43.1
11 Hopkin Paul Darling Range Rifle Club WA 52545V5543 V SV 43.1
12 Byass Gary Albany 19 WA 5554553V42 43.1
13 Concanen Terrence Mundaring WA 55453343V4 V SV 41.1
14 McCarthy Lara Perth Fremantle WA 5444354525 L 41.0
F Standard-A
1 Hallam Bill Beverley WA 66XX5X66X5 58.4
2 Reid Mahlon Boddington 214 WA 5XXXX566X5 V SV SP 57.5
3 Cole David Yarloop WA 65X66655X5 V 56.2
4 Littlely David Bassendean Bellevue WA 6455666XX4 V SV 54.2
5 Blechynden Denis Beverley 10 WA 65X4X555X5 V SV 53.3
6 Hurst Ric South Perth 7 WA 454X56665X V SV 53.2
7 Logan Mal Mundaring WA 555XX55465 SV 52.2
8 Harlow Terry Beverley 10 WA 656554456X 52.1
9 Jones Paul Albany 19 WA 6554566555 V 52.0
10 Whittemore Tony City of Subiaco WA 65X4445X65 V SV 51.2
11 Lockley Ron Wurgabup WA X543X56565 V 51.2
12 Keogh Catherine Beverley WA X644665554 L 51.1
F Standard-B
1 Griffiths Adrian Albany 664665X665 56.1
2 Carver Neil City of Subiaco WA 65566X55X5 V SV 55.2
3 Mortimer Shane Esperance 154 WA 655X6X6555 55.2
4 Moore James Wurgabup WA 6566646565 V SV PP 55.0
5 Bryan Hugh Moora 92 WA 65X5X54656 V 54.2
6 Michail Jack South Perth 7 WA X554655556 52.1
7 Lydiate Ross Cuballing 69 WA 445XXX6554 V SV 51.3
8 Neville Terry Esperance 154 WA 5X53656356 V 50.1
9 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA 6XX4354555 SV 49.2
10 Cunningham Noel Yarloop WA 4444556X65 V SV 49.1
11 Broad Tim Mt Barker WA 6X44545555 49.1
12 Price William Albany 19 WA X554446564 V SV 49.1
13 Stirling Henry Kambalda 288 WA 454X55445X 48.2
14 Moore Ashley Wurgabup WA 263X545655 47.1
F Open
1 Ogle David Wurgabup WA X6XX66XXXX SV 60.7
2 Piper Bruce Geraldton Greenough WA 566666X65X V 58.2
3 Hurley Ray Esperance WA 6555X66X66 57.2
4 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA 5X666X5556 56.2
5 Kinnear Bob Boddington WA 6445X6666X V SV 55.2
6 Rees Rod Beverley 10 WA 666456X565 55.1
7 Bunyan Brett Boddington WA X6X5655546 54.2
8 Brunt Haydn Esperance WA 4666X55565 54.1
9 Viviers Martin Esperance 154 WA 65554X5565 52.1
FTR
1 Sproule Peter Perth - Fremantle 293 WA X5665X56XX 57.4
2 Brown Steven Waroona 256 WA X6545X545X 52.3
3 Dickenson Judy Mundaring 6555555556 L 52.0
4 Ansquer Serge Albany WA 5566445556 51.0
5 Whittemore Anna City of Subiaco WA 4553556656 V L 50.0
6 Hurley Michelle Esperance WA 6605456556 L 48.0

Match 5 - The Brian Jolly - The Brian Jolly - 700m

Place Last Name Preferred Name Club State Shots Info Score
Division 1
1 Milentis Mark Manjimup 137 WA VV5VV55VVV SP 50.7
2 Loxton Lee Albany 19 WA 5VVVVV55VV 50.7
3 Watkins Paul Chapman Valley WA VVVV5VVV55 V SV 50.7
4 McDONALD Shayne Albany WA 5VV555VVVV SP 50.6
5 Brooks Ray Chapman Valley 83 WA 555VVVVV5V 50.6
6 Hughes Neil City of Subiaco WA 5V5VVV55V5 V SP 50.5
7 Forsberg Mick Manjimup 137 WA V55VVV55V5 50.5
8 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 55V5V5VV55 50.4
9 Felton David Albany WA 55V55V555V V SV 50.3
10 Mackay Laurie Bencubbin WA VV55VVV45V V SV 49.6
11 Felton Laura Albany WA 5VV5V5VVV4 V L 49.6
12 Green Micheal Kambalda 288 WA 5455VVVV5V V 49.5
13 Newbey Scott Wurgabup WA V4V55V5V55 49.4
14 McSHANE Warren City of Subiaco WA V55554VV55 V 49.3
15 Crago Stephen East Perth 185 WA 5VV544V5V5 48.4
16 Becher John East Perth WA V5V45VV554 V SV 48.4
17 Watkins Peter City of Subiaco WA 54V542VV55 V SV SP 45.3
Division 2
1 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA 5VVV5VVV5V V 50.7
2 Martin David City of Subiaco WA V555V55V5V V SV 50.4
3 Reddin Michael Mount Barker WA 5555VVV55V 50.4
4 Schlink Tony Mundaring WA 55555VVVV5 V 50.4
5 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA 55VVV55V55 L 50.4
6 Hughes Barry Albany 19 WA 5V45VV55VV V 49.5
7 Wittorff George Bunbury 12 WA 45VVV555VV V SV SP 49.5
8 Girgal George Darling Range 290 WA 5VV545VVV5 V SV 49.5
9 Copeland Ian Nungarin 236 WA VV5V5V55V4 SP 49.5
10 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 455VV555V5 SP PP 49.3
11 Frehner Ian City of Subiaco WA VV554555V5 V SV 49.3
12 Whisson Bradley City of Subiaco WA 5VVV4V54VV V 48.6
13 Tuckey Michael City of Subiaco WA 5VV44V5545 47.3
14 Hicks David City of Subiaco WA VV4V555V34 V 46.4
15 Samuel Kerry City of Subiaco WA 55VVV53544 V 46.3
Division 3
1 Dixon Ros Wurgabup WA 5555VV5V55 50.3
2 Mortimer Stephen Esperance Rifle Club WA 5V555V5V55 V 50.3
3 Dods Colin City of Subiaco WA VV55V4VVVV V L 49.7
4 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue 545VV55VVV V SV 49.5
5 Byass Gary Albany 19 WA 5555VV5V45 49.3
6 Trease Alan Manjimup WA 554555555V T 49.1
7 Sjepcevich Bob Mundaring WA V5355V5V55 V SV 48.3
8 Tuckey Catherine City of Subiaco V355V554V5 L 47.3
9 Hopkin Paul Darling Range Rifle Club WA 5V44555545 V SV 47.1
10 McCarthy Lara Perth Fremantle WA 5V454V445V L 46.3
11 Davis Rodney Busselton 56 WA 45554V3455 V 45.1
12 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 5445444VV4 44.2
13 Concanen Terrence Mundaring WA 54544V3554 V SV 44.1
14 Joyce Paul Mundaring 41 WA 5225VV54V5 43.3
F Standard-A
1 Hallam Bill Beverley WA 6XX66X6X6X 60.5
2 Harlow Terry Beverley 10 WA 6666X6XX66 60.3
3 Jones Paul Albany 19 WA X66X65666X V 59.3
4 Reid Mahlon Boddington 214 WA X6556X66XX V SV SP 58.4
5 Cole David Yarloop WA 665XXX5666 V 58.3
6 Keogh Catherine Beverley WA 66666X55X6 L 58.2
7 Logan Mal Mundaring WA X6X6XXX555 SV 57.5
8 Whittemore Tony City of Subiaco WA 6X55XX6656 V SV 57.3
9 Hurst Ric South Perth 7 WA X6X656X655 V SV 57.3
10 Lockley Ron Wurgabup WA 656XX5X655 V 56.3
11 Littlely David Bassendean Bellevue WA 56X65X5656 V SV 56.2
12 Alford David Bassendean Bellevue WA 5556644666 V SV 53.0
13 Blechynden Denis Beverley 10 WA 555555X55X V SV 52.2
F Standard-B
1 Moore James Wurgabup WA X6XXXXX566 V SV PP 59.6
2 Griffiths Adrian Albany 666XX66665 59.2
3 Bryan Hugh Moora 92 WA XX5666566X V 58.3
4 Price William Albany 19 WA 66XX56X55X V SV 57.4
5 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA 55666X56XX SV 57.3
6 Broad Tim Mt Barker WA 56X665X65X 57.3
7 Mortimer Shane Esperance 154 WA 664656X6X6 57.2
8 Moore Ashley Wurgabup WA 665XX65565 56.2
9 Michail Jack South Perth 7 WA 456XX56566 55.2
10 Lydiate Ross Cuballing 69 WA XX65555556 V SV 54.2
11 Carver Neil City of Subiaco WA 36555X6666 V SV 54.1
12 Neville Terry Esperance 154 WA 6555566X55 V 54.1
13 Stirling Henry Kambalda 288 WA X555665555 53.1
14 Cunningham Noel Yarloop WA 655XXX6055 V SV 50.3
F Open
1 Bunyan Brett Boddington WA XXXX6XXXXX 60.9
2 Ogle David Wurgabup WA X6666XX66X SV 60.4
3 Rees Rod Beverley 10 WA 66666XXX66 60.3
4 Hurley Ray Esperance WA 66X66XX666 60.3
5 Piper Bruce Geraldton Greenough WA X6XX566XXX V 59.6
6 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA 66XX665XXX 59.5
7 Kinnear Bob Boddington WA 66X56XX6X6 V SV 59.4
8 Viviers Martin Esperance 154 WA 655X6XX6X6 58.4
9 Brunt Haydn Esperance WA XX46X5X4X5 54.5
FTR
1 Sproule Peter Perth - Fremantle 293 WA X6X66X666X 60.4
2 Whittemore Anna City of Subiaco WA 666XX665XX V L 59.4
3 Brown Steven Waroona 256 WA 566666666X 59.1
4 Ansquer Serge Albany WA 6555XX6566 56.2
5 Hurley Michelle Esperance WA 6X5565655X L 55.2
6 Dickenson Judy Mundaring X664555654 L 52.1

Match 4 - The Keith Sharpe - The Keith Sharpe - 600m

Place Last Name Preferred Name Club State Shots Info Score
Division 1
1 Green Micheal Kambalda 288 WA 5VV55555V4555V5 V 74.4
2 Crago Stephen East Perth 185 WA V555VVV45VVV545 73.7
3 Hughes Neil City of Subiaco WA 555V45V5VV5455V V SP 73.5
4 Watkins Peter City of Subiaco WA V54VVV45V5V55V4 V SV SP 72.7
5 Forsberg Mick Manjimup 137 WA 55V445VV455VV5V 72.6
6 Loxton Lee Albany 19 WA 54VV5VV5455V4V5 72.6
7 Milentis Mark Manjimup 137 WA V554V45VV5V4V55 SP 72.6
8 Brooks Ray Chapman Valley 83 WA 5V54555V45V4V5V 72.5
9 Felton David Albany WA 445545VV55VV5V5 V SV 72.5
10 Watkins Paul Chapman Valley WA 555554V4V455V5V V SV 72.4
11 Felton Laura Albany WA 5555V4V44V55V55 V L 72.4
12 McDONALD Shayne Albany WA 55VV545VV4355V5 SP 71.5
13 Becher John East Perth WA 5VV4V5455V545V4 V SV 71.5
14 Newbey Scott Wurgabup WA 44555V4V5V4V4V4 69.5
15 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 5454V45V55444VV 69.4
16 McSHANE Warren City of Subiaco WA V54544454V5454V V 68.3
17 Mackay Laurie Bencubbin WA 355544V4V5454V4 V SV 67.3
Division 2
1 Wittorff George Bunbury 12 WA V55VV4VV5V5VVVV V SV SP 74.10
2 Girgal George Darling Range 290 WA 5555VV545VVVV54 V SV 73.6
3 Hughes Barry Albany 19 WA V555545VVV5455V V 73.5
4 Whisson Bradley City of Subiaco WA VV4VV4VVVV4V555 V 72.9
5 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA 5VVVVV5V455544V L 72.7
6 Frehner Ian City of Subiaco WA 55VV54VV44V54VV V SV 71.7
7 Tuckey Michael City of Subiaco WA 555VV5454554455 71.2
8 Martin David City of Subiaco WA 54V44V5544V555V V SV 70.4
9 Copeland Ian Nungarin 236 WA 5545555V54444V5 SP 70.2
10 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 45V445V54VV44VV SP PP 69.6
11 Hicks David City of Subiaco WA VV444V544555V45 V 69.4
12 Schlink Tony Mundaring WA 535444455V5555V V 69.2
13 Reddin Michael Mount Barker WA 54544VV4V4V4554 68.4
14 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA 4444V5V555354V5 V 68.3
15 Samuel Kerry City of Subiaco WA V44V4VVV4454544 V 67.5
Division 3
1 Trease Alan Manjimup WA 5V5VVV55V4455V5 T 73.6
2 Dods Colin City of Subiaco WA V5445V55555V5V5 V L 73.4
3 Tuckey Catherine City of Subiaco 5V5V4455554VV55 L 72.4
4 Mortimer Stephen Esperance Rifle Club WA 55VV5554V455V54 V 72.4
5 Davis Rodney Busselton 56 WA V444V5545V4VV54 V 69.5
6 Joyce Paul Mundaring 41 WA 34V4V55545554VV 69.4
7 Byass Gary Albany 19 WA 44V545554454455 68.1
8 Dixon Ros Wurgabup WA 5545555555455V0 68.1
9 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue 5VV45V555443444 V SV 67.3
10 Concanen Terrence Mundaring WA V4435555V544445 V SV 67.2
11 McCarthy Lara Perth Fremantle WA V4V44V44V544544 L 66.4
12 Sjepcevich Bob Mundaring WA 544V4V44V444455 V SV 66.3
13 Hopkin Paul Darling Range Rifle Club WA VV54344V5V244V4 V SV 64.5
14 Dickenson Simon Mundaring 41 WA VV444544V3424V4 62.4
15 Harris Hugh City of Subiaco WA 54555404V5V2454 V SV 62.2
F Standard-A
1 Jones Paul Albany 19 WA 5656XX6XX6XXX66 V 88.7
2 Thompson William Albany 19 WA XX6666X65XX6565 V SV 87.5
3 Hallam Bill Beverley WA 6656X65656XX56X 86.4
4 Keogh Catherine Beverley WA 5X666X655X6X556 L 85.4
5 Blechynden Denis Beverley 10 WA X666655X665X556 V SV 85.3
6 Harlow Terry Beverley 10 WA 65X5565X6XX5565 83.4
7 Logan Mal Mundaring WA 665556566646X56 SV 83.1
8 Whittemore Tony City of Subiaco WA X556465X56X5X56 V SV 82.4
9 Littlely David Bassendean Bellevue WA 555556X654666X6 V SV 82.2
10 Cole David Yarloop WA 5565X565565X655 V 81.2
11 Reid Mahlon Boddington 214 WA 5666465654665X5 V SV SP 81.1
12 Hunt Nigel Northampton 111 WA 656X555664464X5 V 79.2
13 Lockley Ron Wurgabup WA 64455666655654X V 79.1
14 Hurst Ric South Perth 7 WA 655655646446XX4 V SV 78.2
15 Alford David Bassendean Bellevue WA 4655644545664X6 V SV 76.1
F Standard-B
1 Griffiths Adrian Albany X5X5X66X66656X6 87.5
2 Lydiate Ross Cuballing 69 WA 665X6655X665666 V SV 86.2
3 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA 665X6XXX6565545 SV 83.4
4 Moore James Wurgabup WA X6XX4X5566X5555 V SV PP 82.5
5 Mortimer Shane Esperance 154 WA 6565555X55X6565 81.2
6 Carver Neil City of Subiaco WA 5X664456656465X V SV 80.2
7 Price William Albany 19 WA 5X65X455X665455 V SV 79.3
8 Neville Terry Esperance 154 WA 564646X5555646X V 79.2
9 Michail Jack South Perth 7 WA 45555356XXX5665 78.3
10 Broad Tim Mt Barker WA X54X4645455665X 77.3
11 Moore Ashley Wurgabup WA 55654555555X46X 77.2
12 Stirling Henry Kambalda 288 WA 45654565555655X 77.1
13 Bryan Hugh Moora 92 WA 3454554556455XX V 72.2
14 Cunningham Noel Yarloop WA 544455555465640 V SV 67.0
F Open
1 Bunyan Brett Boddington WA 6XX666X6666X666 90.4
2 Rees Rod Beverley 10 WA 666X6X6XXX6X5X5 88.7
3 Piper Bruce Geraldton Greenough WA 566XX6X6666XXX5 V 88.6
4 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA XX666656566566X 87.3
5 Kinnear Bob Boddington WA 55X6XX56566X66X V SV 86.5
6 Ogle David Wurgabup WA 65666X5X6656555 SV 84.2
7 Viviers Martin Esperance 154 WA 65556655665X556 82.1
8 Brunt Haydn Esperance WA 65566565X655655 82.1
9 Hurley Ray Esperance WA 5556XX556556555 80.2
FTR
1 Hurley Michelle Esperance WA 56XX6X55666XX6X L 87.6
2 Whittemore Anna City of Subiaco WA X65556X65666666 V L 86.2
3 Sproule Peter Perth - Fremantle 293 WA 6X5XX6656655665 85.3
4 Brown Steven Waroona 256 WA X656X66X4665556 84.3
5 Ansquer Serge Albany WA 555645555X45556 76.1
6 Dickenson Judy Mundaring 444443655554546 L 68.0

Match 3 - The Jim Moore Snr - The Jim Moore Snr - 500m

Place Last Name Preferred Name Club State Shots Info Score
Division 1
1 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 5VVVVVVV5V 50.8
2 Mackay Laurie Bencubbin WA VV5VVV55VV V SV 50.7
3 Watkins Paul Chapman Valley WA VV5V5VVV55 V SV 50.6
4 Milentis Mark Manjimup 137 WA V55V555VVV SP 50.5
5 Forsberg Mick Manjimup 137 WA VVV5555VV5 50.5
6 Hughes Neil City of Subiaco WA VVV5V55V55 V SP 50.5
7 McSHANE Warren City of Subiaco WA 55V5VV4V5V V 49.5
8 Watkins Peter City of Subiaco WA VV5V5V5V54 V SV SP 49.5
9 Green Micheal Kambalda 288 WA V55V5554V5 V 49.3
10 Felton Laura Albany WA V5555VV554 V L 49.3
11 Newbey Scott Wurgabup WA 5VV554VVV4 48.5
12 Loxton Lee Albany 19 WA V5V5V5454V 48.4
13 Brooks Ray Chapman Valley 83 WA V455545V5V 48.3
14 Becher John East Perth WA V555V4V545 V SV 48.3
15 Felton David Albany WA V4554V5555 V SV 48.2
16 McDONALD Shayne Albany WA V5554445V5 SP 47.2
17 Crago Stephen East Perth 185 WA V545VV34V5 46.4
Division 2
1 Hughes Barry Albany 19 WA V5V5V55555 V 50.3
2 Whisson Bradley City of Subiaco WA 5V555545VV V 49.3
3 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA 55VVV55545 L 49.3
4 Schlink Tony Mundaring WA 4VV55VVV4V V 48.6
5 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA V5454VV5V5 SP PP 48.4
6 Tuckey Michael City of Subiaco WA 5545V5V45V 48.3
7 Hicks David City of Subiaco WA VV44555V55 V 48.3
8 Girgal George Darling Range 290 WA 55V55454V5 V SV 48.2
9 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA 54V4555555 V 48.1
10 Reddin Michael Mount Barker WA V454555555 48.1
11 Wittorff George Bunbury 12 WA 5V55454555 V SV SP 48.1
12 Copeland Ian Nungarin 236 WA V4V554V455 SP 47.3
13 Martin David City of Subiaco WA 5V5444V555 V SV 47.2
14 Frehner Ian City of Subiaco WA V55555V345 V SV 47.2
15 Samuel Kerry City of Subiaco WA 5V44VVV444 V 45.4
Division 3
1 Dods Colin City of Subiaco WA 55VV5V555V V L 50.4
2 Joyce Paul Mundaring 41 WA VV54VV5554 48.4
3 Tuckey Catherine City of Subiaco V5555V544V L 48.3
4 Byass Gary Albany 19 WA 545V455555 48.1
5 Dixon Ros Wurgabup WA 5V5V5445V4 47.3
6 McCarthy Lara Perth Fremantle WA 55454VV545 L 47.2
7 Davis Rodney Busselton 56 WA 553V55V554 V 47.2
8 Mortimer Stephen Esperance Rifle Club WA V554V45554 V 47.2
9 Sjepcevich Bob Mundaring WA 545V44VV4V V SV 46.4
10 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue 5V45V45544 V SV 46.2
11 Trease Alan Manjimup WA 454V45V544 T 45.2
12 Harris Hugh City of Subiaco WA 555454V444 V SV 45.1
13 Hopkin Paul Darling Range Rifle Club WA 5VVVV05455 V SV 44.4
14 Concanen Terrence Mundaring WA 4454445554 V SV 44.0
15 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 4454444V54 43.1
F Standard-A
1 Reid Mahlon Boddington 214 WA 666XXX566X V SV SP 59.4
2 Logan Mal Mundaring WA X6X66665X6 SV 59.3
3 Whittemore Tony City of Subiaco WA 5X6XXX6X65 V SV 58.5
4 Harlow Terry Beverley 10 WA XX6X5X6665 58.4
5 Jones Paul Albany 19 WA X6665XX566 V 58.3
6 Hurst Ric South Perth 7 WA 656X6665X6 V SV 58.2
7 Blechynden Denis Beverley 10 WA 6XX6665566 V SV 58.2
8 Cole David Yarloop WA 66X56X6656 V 58.2
9 Lockley Ron Wurgabup WA 665X5665XX V 57.3
10 Hunt Nigel Northampton 111 WA X656466XX6 V 57.3
11 Keogh Catherine Beverley WA X66555X5X6 L 56.3
12 Littlely David Bassendean Bellevue WA 65656X6565 V SV 56.1
13 Hallam Bill Beverley WA 6X565X5X46 55.3
14 Thompson William Albany 19 WA X56X556X55 V SV 55.3
15 Alford David Bassendean Bellevue WA 6456646555 V SV 52.0
F Standard-B
1 Griffiths Adrian Albany 66666XX56X 59.3
2 Moore James Wurgabup WA 6XX6666X65 V SV PP 59.3
3 Broad Tim Mt Barker WA XXX6556666 58.3
4 Price William Albany 19 WA 56656X66X5 V SV 57.2
5 Carver Neil City of Subiaco WA 65X555XX56 V SV 55.3
6 Michail Jack South Perth 7 WA 65655565XX 55.2
7 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA 654665665X SV 55.1
8 Mortimer Shane Esperance 154 WA 6X44X56X56 54.3
9 Neville Terry Esperance 154 WA 664X555665 V 54.1
10 Moore Ashley Wurgabup WA 6655555X55 53.1
11 Bryan Hugh Moora 92 WA 6656456545 V 52.0
12 Cunningham Noel Yarloop WA 6655555654 V SV 52.0
13 Lydiate Ross Cuballing 69 WA 56X4544654 V SV 49.1
14 Stirling Henry Kambalda 288 WA 6556444444 46.0
F Open
1 Rees Rod Beverley 10 WA X6X5666X6X 59.4
2 Ogle David Wurgabup WA 6X66565XXX SV 58.4
3 Bunyan Brett Boddington WA 6666X5XX56 58.3
4 Hurley Ray Esperance WA X66X5X55XX 57.5
5 Brunt Haydn Esperance WA 66X5X5665X 57.3
6 Viviers Martin Esperance 154 WA X6X5656665 57.2
7 Kinnear Bob Boddington WA 4X65666666 V SV 57.1
8 Piper Bruce Geraldton Greenough WA XXX5X5645X V 55.5
9 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA 656X5XX555 55.3
FTR
1 Whittemore Anna City of Subiaco WA 666666665X V L 59.1
2 Ansquer Serge Albany WA X66X665656 58.2
3 Hurley Michelle Esperance WA X6X66555XX L 57.4
4 Brown Steven Waroona 256 WA 456X656665 55.1
5 Sproule Peter Perth - Fremantle 293 WA 66X6555565 55.1
6 Dickenson Judy Mundaring 65X5556654 L 53.1

Match 2 - Grace and Arthur Carlsen - Grace and Arthur Carlsen - 500m

Place Last Name Preferred Name Club State Shots Info Score
Division 1
1 Becher John East Perth WA VV55VV5VVV V SV 50.7
2 Watkins Peter City of Subiaco WA 5V55VVVV5V V SV SP 50.6
3 Brooks Ray Chapman Valley 83 WA V5V5VVV55V 50.6
4 Watkins Paul Chapman Valley WA V5VVV5V55V V SV 50.6
5 Forsberg Mick Manjimup 137 WA V5V55VV5V5 50.5
6 Milentis Mark Manjimup 137 WA 555V55555V SP 50.2
7 Loxton Lee Albany 19 WA V4VVVVVVV5 49.8
8 McDONALD Shayne Albany WA 4VVVVV55V5 SP 49.6
9 Crago Stephen East Perth 185 WA 55V4VV55VV 49.5
10 Felton David Albany WA 45V555V5VV V SV 49.4
11 Felton Laura Albany WA 5V5VVV5545 V L 49.4
12 Mackay Laurie Bencubbin WA V545V555V5 V SV 49.3
13 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 55555VVV45 49.3
14 Newbey Scott Wurgabup WA 545V4VVVV5 48.5
15 Hughes Neil City of Subiaco WA 5455V554VV V SP 48.3
16 McSHANE Warren City of Subiaco WA 455V5554VV V 48.3
17 Green Micheal Kambalda 288 WA 55V4VV5545 V 48.3
Division 2
1 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA VVVVV55V5V L 50.7
2 Wittorff George Bunbury 12 WA 5VVV55V555 V SV SP 50.4
3 Reddin Michael Mount Barker WA 5V554VVVVV 49.6
4 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 5V5V54V5VV SP PP 49.5
5 Whisson Bradley City of Subiaco WA V54V5VV55V V 49.5
6 Samuel Kerry City of Subiaco WA V555VV5V4V V 49.5
7 Hughes Barry Albany 19 WA VVV54VV555 V 49.5
8 Copeland Ian Nungarin 236 WA 55V455V5VV SP 49.4
9 Frehner Ian City of Subiaco WA V54V55555V V SV 49.3
10 Hicks David City of Subiaco WA 5555V5554V V 49.2
11 Martin David City of Subiaco WA 55455V5555 V SV 49.1
12 Girgal George Darling Range 290 WA 5V4V4VVV55 V SV 48.5
13 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA 5VVV4V55V4 V 48.5
14 Tuckey Michael City of Subiaco WA 5VV4V55V54 48.4
15 Schlink Tony Mundaring WA 5V545555V4 V 48.2
Division 3
1 Dods Colin City of Subiaco WA V55555V5V5 V L 50.3
2 Trease Alan Manjimup WA 54V54VV55V T 48.4
3 Concanen Terrence Mundaring WA V4V54V5555 V SV 48.3
4 Davis Rodney Busselton 56 WA V4554V5V4V V 47.4
5 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue 55V54V4V4V V SV 47.4
6 Mortimer Stephen Esperance Rifle Club WA VVV4545V45 V 47.4
7 Byass Gary Albany 19 WA 54VV5454V5 47.3
8 Sjepcevich Bob Mundaring WA 45V4V555V4 V SV 47.3
9 Dixon Ros Wurgabup WA V45V554455 47.2
10 Hopkin Paul Darling Range Rifle Club WA 554554V4V4 V SV 46.2
11 Tuckey Catherine City of Subiaco 545V545445 L 46.1
12 McCarthy Lara Perth Fremantle WA 5444V55554 L 46.1
13 Joyce Paul Mundaring 41 WA 54V5454554 46.1
14 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 55444444VV 44.2
15 Harris Hugh City of Subiaco WA 3444544344 V SV 39.0
F Standard-A
1 Hallam Bill Beverley WA 666XXX66X6 60.4
2 Keogh Catherine Beverley WA 56XX6XX6XX L 59.6
3 Cole David Yarloop WA 6566X6XXXX V 59.5
4 Thompson William Albany 19 WA 65X666X6XX V SV 59.4
5 Reid Mahlon Boddington 214 WA 666XX5X66X V SV SP 59.4
6 Logan Mal Mundaring WA 6XX656X6X6 SV 59.4
7 Harlow Terry Beverley 10 WA 6566XX65X6 58.3
8 Hurst Ric South Perth 7 WA 6X5556X66X V SV 57.3
9 Jones Paul Albany 19 WA 6X65656656 V 57.1
10 Whittemore Tony City of Subiaco WA X666656655 V SV 57.1
11 Littlely David Bassendean Bellevue WA X55XXX6466 V SV 56.4
12 Blechynden Denis Beverley 10 WA XX56XX5555 V SV 55.4
13 Hunt Nigel Northampton 111 WA 66566X5555 V 55.1
14 Lockley Ron Wurgabup WA 564656X55X V 54.2
15 Alford David Bassendean Bellevue WA 4556X66445 V SV 51.1
F Standard-B
1 Griffiths Adrian Albany 666XX6XX66 60.4
2 Michail Jack South Perth 7 WA 666566656X 58.1
3 Moore James Wurgabup WA X6X555X66X V SV PP 57.4
4 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA 6XXX656655 SV 57.3
5 Mortimer Shane Esperance 154 WA X66566646X 57.2
6 Broad Tim Mt Barker WA 65565556XX 55.2
7 Lydiate Ross Cuballing 69 WA 56566X4656 V SV 55.1
8 Price William Albany 19 WA 6455X6565X V SV 54.2
9 Moore Ashley Wurgabup WA 45556X6566 54.1
10 Cunningham Noel Yarloop WA 6554556655 V SV 52.0
11 Bryan Hugh Moora 92 WA 54X654545X V 50.2
12 Carver Neil City of Subiaco WA 54454664X6 V SV 50.1
13 Neville Terry Esperance 154 WA 55446545X5 V 49.1
14 Stirling Henry Kambalda 288 WA 5454455565 48.0
F Open
1 Rees Rod Beverley 10 WA 66XX65X6XX 59.5
2 Kinnear Bob Boddington WA X6X566X666 V SV 59.3
3 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA 5666X6X666 59.2
4 Bunyan Brett Boddington WA 666XXX55X6 58.4
5 Hurley Ray Esperance WA 6X666X56X5 58.3
6 Ogle David Wurgabup WA 5X66666X65 SV 58.2
7 Brunt Haydn Esperance WA XX655XX56X 57.5
8 Piper Bruce Geraldton Greenough WA 56X5566666 V 57.1
9 Viviers Martin Esperance 154 WA 55X6XX5X56 56.4
FTR
1 Sproule Peter Perth - Fremantle 293 WA 6566X5X56X 57.3
2 Ansquer Serge Albany WA 556X566X65 56.2
3 Whittemore Anna City of Subiaco WA 656X555666 V L 56.1
4 Hurley Michelle Esperance WA 6655XX555X L 55.3
5 Dickenson Judy Mundaring 665X664546 L 54.1
6 Brown Steven Waroona 256 WA 446555665X 52.1

Match 1 - The Ken Bulman - The Ken Bulman - 300m

Place Last Name Preferred Name Club State Shots Info Score
Division 1
1 Hughes Neil City of Subiaco WA V5V5VV5VV5 V SP 50.6
2 Milentis Mark Manjimup 137 WA V5VV5VVV55 SP 50.6
3 Watkins Peter City of Subiaco WA V5555VVVV5 V SV SP 50.5
4 Watkins Paul Chapman Valley WA V5V5V55VV5 V SV 50.5
5 Forsberg Mick Manjimup 137 WA 55VVV555V5 50.4
6 Mackay Laurie Bencubbin WA VV55VV5555 V SV 50.4
7 McDONALD Shayne Albany WA V5VV4V5V5V SP 49.6
8 Green Micheal Kambalda 288 WA 5V5VVVV45V V 49.6
9 McSHANE Warren City of Subiaco WA V55V5V4V5V V 49.5
10 Felton Laura Albany WA V55V5V5V4V V L 49.5
11 Becher John East Perth WA 5455555VV5 V SV 49.2
12 Brooks Ray Chapman Valley 83 WA 55545V4555 48.1
13 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA V4V55VV44V 47.5
14 Loxton Lee Albany 19 WA 45454V555V 47.2
15 Felton David Albany WA 454555554V V SV 47.1
16 Newbey Scott Wurgabup WA 54455V5455 47.1
17 Crago Stephen East Perth 185 WA V5443V5V54 45.3
Division 2
1 Copeland Ian Nungarin 236 WA VV5VVVVVVV SP 50.9
2 Hughes Barry Albany 19 WA 5VVVVVV54V V 49.7
3 Girgal George Darling Range 290 WA VVV555V45V V SV 49.5
4 Reddin Michael Mount Barker WA 5554VV5555 49.2
5 Schlink Tony Mundaring WA 5V45VVV45V V 48.5
6 Whisson Bradley City of Subiaco WA V4554V555V V 48.3
7 Tuckey Michael City of Subiaco WA V4555545V5 48.2
8 Martin David City of Subiaco WA 555555V4V4 V SV 48.2
9 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA VVV5545V35 V 47.4
10 Frehner Ian City of Subiaco WA VV4V5545V4 V SV 47.4
11 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 4445V555VV SP PP 47.3
12 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA V545V45V54 L 47.3
13 Hicks David City of Subiaco WA 53V5VV4455 V 46.3
14 Samuel Kerry City of Subiaco WA 4544V545V5 V 46.2
15 Wittorff George Bunbury 12 WA V555544444 V SV SP 45.1
Division 3
1 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue 55VVV55VV4 V SV 49.5
2 Sjepcevich Bob Mundaring WA V555VVV544 V SV 48.4
3 Dixon Ros Wurgabup WA 5555V445VV 48.3
4 Byass Gary Albany 19 WA 55V4V54V4V 47.4
5 Mortimer Stephen Esperance Rifle Club WA 45V54554VV V 47.3
6 Davis Rodney Busselton 56 WA 4545554VV5 V 47.2
7 Trease Alan Manjimup WA 554455V5V4 T 47.2
8 Tuckey Catherine City of Subiaco 5554544V55 L 47.1
9 Joyce Paul Mundaring 41 WA 455V4V44V5 46.3
10 McCarthy Lara Perth Fremantle WA 4V444V5V55 L 46.3
11 Dods Colin City of Subiaco WA 5V545444V5 V L 46.2
12 Concanen Terrence Mundaring WA 4355544454 V SV 43.0
13 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 3445444545 42.0
14 Hopkin Paul Darling Range Rifle Club WA 135455454V V SV 41.1
15 Harris Hugh City of Subiaco WA 5524535044 V SV 37.0
F Standard-A
1 Hallam Bill Beverley WA 6XX6XXX6XX 60.7
2 Reid Mahlon Boddington 214 WA 6XXXXX66XX V SV SP 60.7
3 Cole David Yarloop WA X56X666XX6 V 59.4
4 Hunt Nigel Northampton 111 WA 6X66X6X665 V 59.3
5 Blechynden Denis Beverley 10 WA 665XX56X6X V SV 58.4
6 Whittemore Tony City of Subiaco WA 66665X656X V SV 58.2
7 Alford David Bassendean Bellevue WA 55XXX5XXX6 V SV 57.6
8 Littlely David Bassendean Bellevue WA 66555XX6XX V SV 57.4
9 Thompson William Albany 19 WA X56655X6XX V SV 57.4
10 Hurst Ric South Perth 7 WA 65X5566XX6 V SV 57.3
11 Jones Paul Albany 19 WA 6655X6665X V 57.2
12 Keogh Catherine Beverley WA 65X5X55X66 L 56.3
13 Harlow Terry Beverley 10 WA 3656X56X6X 55.3
14 Logan Mal Mundaring WA 45X5565566 SV 53.1
15 Lockley Ron Wurgabup WA 65X5456555 V 52.1
F Standard-B
1 Price William Albany 19 WA 66XX656XX6 V SV 59.4
2 Neville Terry Esperance 154 WA 556656X666 V 57.1
3 Mortimer Shane Esperance 154 WA 6656XX5655 56.2
4 Griffiths Adrian Albany 56666655X5 56.1
5 Bryan Hugh Moora 92 WA X6565XX645 V 55.3
6 Michail Jack South Perth 7 WA 444XX66X66 54.3
7 Moore Ashley Wurgabup WA 53556666XX 54.2
8 Broad Tim Mt Barker WA 6455556XX6 54.2
9 Lydiate Ross Cuballing 69 WA 66554XX565 V SV 54.2
10 Carver Neil City of Subiaco WA 465566556X V SV 54.1
11 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA 6555X55656 SV 54.1
12 Moore James Wurgabup WA 6546456XX5 V SV PP 53.2
13 Stirling Henry Kambalda 288 WA 355654XX64 50.2
14 Cunningham Noel Yarloop WA 4664445X65 V SV 50.1
F Open
1 Rees Rod Beverley 10 WA 66XXX66XXX 60.6
2 Piper Bruce Geraldton Greenough WA X66XXXXX5X V 59.7
3 Viviers Martin Esperance 154 WA XXXX6XX566 59.6
4 Kinnear Bob Boddington WA 66XX56XX56 V SV 58.4
5 Hurley Ray Esperance WA 6X6666X55X 58.3
6 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA 5X556XX66X 57.4
7 Brunt Haydn Esperance WA X5X6555XXX 56.5
8 Ogle David Wurgabup WA X555665XXX SV 56.4
9 Bunyan Brett Boddington WA X565656655 55.1
FTR
1 Hurley Michelle Esperance WA 666666X566 L 59.1
2 Brown Steven Waroona 256 WA 556XXXX5X5 56.5
3 Whittemore Anna City of Subiaco WA 665655XX65 V L 56.2
4 Sproule Peter Perth - Fremantle 293 WA 55555565X6 53.1
5 Dickenson Judy Mundaring 15X6565656 L 51.1
6 Ansquer Serge Albany WA 6443656554 48.0