Coolilup Cup 2018 Results

Match 4 - Aggregate - Friday Aggregate

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division 1
1 Moore John Leonora WA 149.14
1 Brown Roger Waroona 145.13
2 Forsberg Mick Manjimup 137 WA 148.17
3 Milentis Mark Manjimup 137 WA SP 148.17
4 Watkins Peter Subiaco WA V SP 146.13
4 McDONALD Shayne Albany WA SP 143.10
5 Watkins Paul Chapman Valley WA V SV 144.11
6 Samuel Kerry Subiaco WA V 139.10
6 Barrett William Kalgoorlie 11 WA V 141.13
10 Green Micheal Kambalda 288 WA V 140.8
Division 2
1 Joyce Paul Mundaring 41 WA 145.7
2 Sakich Steven Mundaring WA 144.13
2 Sadler Keith Bunbury 12 WA 140.5
3 Schlink Tony Mundaring WA V 144.11
5 Watts Murray Mundaring 41 WA 143.8
7 Dods Colin Karratha 291 WA 141.7
8 Dods Allan Subiaco WA V 141.6
9 Sue Kenneth Busselton 56 WA V 140.10
11 Trease Alan Manjimup WA T 139.9
12 Brown Aaron Waroona 256 WA SP 137.4
13 Whisson Bradley Subiaco WA 136.6
F Standard-A
1 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 174.8
2 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 173.9
3 Doney Gerard Perth - Fremantle 293 WA V 169.15
4 Keogh Cathy Subiaco WA L 169.12
5 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 161.6
F Standard-B
1 Cunningham Noel Yarloop WA V 166.8
2 Carver Neil Subiaco WA V SV 164.8
3 Harris Hugh Subiaco Rifle Club WA V SV 163.5
6 Dhu Alex Busselton WA V 161.4
F Open
1 Kinnear Bob Boddington WA V SV 180.16
2 Oates Graham Busselton 56 WA 179.18
3 Day Brad Busselton 56 WA 175.14
4 Hallam Bill Subiaco WA 175.12
5 Ogle David Wurgabup WA SV 175.7
6 Day Bryce Busselton WA 171.13
7 Dixon Simon Cuballing WA 167.3
FTR
1 Wittorff George Bunbury 12 WA V SV SP 155.1

Match 3 - - 600

Place Last Name Preferred Name Club State Shots Info Score
Division 1
1 Moore John Leonora WA V55VV555V5 50.4
2 Forsberg Mick Manjimup 137 WA VV45VV5VVV 49.7
3 Milentis Mark Manjimup 137 WA VV55VVV545 SP 49.5
4 Watkins Paul Chapman Valley WA 5VV5V4555V V SV 49.4
5 Samuel Kerry Subiaco WA V455V54VVV V 48.5
6 Brown Roger Waroona 4VVVV55554 48.4
7 Watkins Peter Subiaco WA V54V4V55V4 V SP 47.4
8 Green Micheal Kambalda 288 WA V55V45454V V 47.3
9 Barrett William Kalgoorlie 11 WA 5V4V5345VV V 46.4
10 McDONALD Shayne Albany WA 4545V44545 SP 45.1
Division 2
1 Sakich Steven Mundaring WA V54V55VVVV 49.6
2 Dods Allan Subiaco WA 555VV5V45V V 49.4
3 Dods Colin Karratha 291 WA 44555VV55V 48.3
4 Joyce Paul Mundaring 41 WA 55VV5V5445 48.3
5 Watts Murray Mundaring 41 WA V55V555544 48.2
6 Sue Kenneth Busselton 56 WA 5544545VVV V 47.3
7 Schlink Tony Mundaring WA 55VVV54544 V 47.3
8 Brown Aaron Waroona 256 WA 4554V54455 SP 46.1
9 Sadler Keith Bunbury 12 WA 5554554454 46.0
10 Trease Alan Manjimup WA 444554554V T 45.1
11 Whisson Bradley Subiaco WA 54045545V5 42.1
F Standard-A
1 Blechynden Denis Beverley 10 WA X655XX66XX V SV 58.5
2 Doney Gerard Perth - Fremantle 293 WA X56X6566XX V 58.4
3 Reid Mahlon Boddington 214 WA 655X66X565 V SV SP 56.2
4 Keogh Cathy Subiaco WA 5X5XX456XX L 55.5
5 Littlely David Bassendean Bellevue WA X5455X6X5X V SV 54.4
F Standard-B
1 Cunningham Noel Yarloop WA 555XX6XX65 V 56.4
2 Nielson John Leonora Rifle Club WA 665X55X5X6 V 56.3
3 Harris Hugh Subiaco Rifle Club WA 6X66565564 V SV 55.1
4 Carver Neil Subiaco WA X645X5556X V SV 54.3
5 Dhu Alex Busselton WA 5666655645 V 54.0
F Open
1 Oates Graham Busselton 56 WA 6XXX66XX6X 60.6
2 Kinnear Bob Boddington WA X6X66666X6 V SV 60.3
3 Ogle David Wurgabup WA 66666656X6 SV 59.1
4 Day Brad Busselton 56 WA X6X6X56X65 58.4
5 Hallam Bill Subiaco WA 66XX5XX5X5 57.5
6 Day Bryce Busselton WA 5X5X6X6X65 57.4
7 Dixon Simon Cuballing WA 6556656X65 56.1
FTR
1 Wittorff George Bunbury 12 WA 5454435556 V SV SP 46.0

Match 2 - - 500

Place Last Name Preferred Name Club State Shots Info Score
Division 1
1 Watkins Peter Subiaco WA VV5V5VVVVV V SP 50.8
1 Brown Roger Waroona 55VV55V545 49.3
1 McDONALD Shayne Albany WA 55VV55VV5V SP 50.5
2 Moore John Leonora WA 5VV55VV5VV 50.6
3 Milentis Mark Manjimup 137 WA VV45VV5VV5 SP 49.6
4 Forsberg Mick Manjimup 137 WA 55VVVV5545 49.4
5 Watkins Paul Chapman Valley WA 544555V45V V SV 47.2
6 Samuel Kerry Subiaco WA 54V5454VVV V 47.4
9 Barrett William Kalgoorlie 11 WA 4V4V5VV544 V 46.4
13 Green Micheal Kambalda 288 WA 554V444544 V 44.1
Division 2
2 Sadler Keith Bunbury 12 WA 55V544V5V3 46.3
2 Schlink Tony Mundaring WA 555VV5V555 V 50.3
3 Joyce Paul Mundaring 41 WA 555555V5V4 49.2
4 Dods Allan Subiaco WA 4555555555 V 49.0
5 Sakich Steven Mundaring WA VV45V54V4V 47.5
7 Watts Murray Mundaring 41 WA 5V4VV44555 47.3
8 Whisson Bradley Subiaco WA 45V4554555 47.1
10 Trease Alan Manjimup WA 5544V44VV5 T 46.3
11 Sue Kenneth Busselton 56 WA 55VV544544 V 46.2
12 Dods Colin Karratha 291 WA 4V4454455V 45.2
14 Brown Aaron Waroona 256 WA 355V454444 SP 43.1
F Standard-A
1 Reid Mahlon Boddington 214 WA 66XX6X66XX V SV SP 60.5
2 Keogh Cathy Subiaco WA 56X5655XXX L 56.4
3 Blechynden Denis Beverley 10 WA 6656564666 V SV 56.0
4 Doney Gerard Perth - Fremantle 293 WA 56XXX5465X V 55.4
5 Littlely David Bassendean Bellevue WA 6555555565 V SV 52.0
F Standard-B
1 Nielson John Leonora Rifle Club WA 566665XX55 V 56.2
2 Cunningham Noel Yarloop WA 6555564X6X V 54.2
3 Carver Neil Subiaco WA X6655555X5 V SV 54.2
4 Harris Hugh Subiaco Rifle Club WA X554565X56 V SV 53.2
6 Dhu Alex Busselton WA 566X644545 V 51.1
F Open
1 Oates Graham Busselton 56 WA 66XXXX666X 60.5
2 Kinnear Bob Boddington WA 66XX6XXX66 V SV 60.5
3 Ogle David Wurgabup WA 66XXX56X6X SV 59.5
4 Day Brad Busselton 56 WA X66XX5X66X 59.5
5 Hallam Bill Subiaco WA 6X66566XX5 58.3
6 Dixon Simon Cuballing WA 6X646X6556 56.2
7 Day Bryce Busselton WA 5554X66XXX 55.4
FTR
1 Wittorff George Bunbury 12 WA 5646566565 V SV SP 54.0

Match 1 - - 300

Place Last Name Preferred Name Club State Shots Info Score
Division 1
1 Brown Roger Waroona VV554VV4VV 48.6
1 Barrett William Kalgoorlie 11 WA V45VVV55V5 V 49.5
1 Forsberg Mick Manjimup 137 WA 55V55VVVVV 50.6
2 Milentis Mark Manjimup 137 WA 5V555VVVVV SP 50.6
2 Green Micheal Kambalda 288 WA V545VV55V5 V 49.4
3 Moore John Leonora WA 5V45VV5V55 49.4
4 McDONALD Shayne Albany WA 5VV555V44V SP 48.4
4 Watkins Peter Subiaco WA V545555555 V SP 49.1
5 Watkins Paul Chapman Valley WA VVV45V55V4 V SV 48.5
6 Samuel Kerry Subiaco WA 344545V554 V 44.1
Division 2
2 Sadler Keith Bunbury 12 WA 5V555554V4 48.2
3 Trease Alan Manjimup WA VV4V545VV5 T 48.5
5 Watts Murray Mundaring 41 WA 554V4555VV 48.3
6 Joyce Paul Mundaring 41 WA V4554555V5 48.2
7 Sakich Steven Mundaring WA V44555V555 48.2
8 Brown Aaron Waroona 256 WA V45554V555 SP 48.2
9 Dods Colin Karratha 291 WA 5V5V555544 48.2
10 Schlink Tony Mundaring WA 44V5V4VV5V V 47.5
11 Sue Kenneth Busselton 56 WA VV4VV44V55 V 47.5
12 Whisson Bradley Subiaco WA 54VV5544VV 47.4
13 Dods Allan Subiaco WA 4VV4445444 V 43.2
F Standard-A
1 Blechynden Denis Beverley 10 WA X6666666XX V SV 60.3
2 Keogh Cathy Subiaco WA XX656X6656 L 58.3
3 Reid Mahlon Boddington 214 WA 65666556XX V SV SP 57.2
4 Doney Gerard Perth - Fremantle 293 WA XX3XX5XX6X V 56.7
6 Littlely David Bassendean Bellevue WA X656X55565 V SV 55.2
F Standard-B
1 Carver Neil Subiaco WA 5X5X665X56 V SV 56.3
2 Cunningham Noel Yarloop WA 65X66X5664 V 56.2
3 Harris Hugh Subiaco Rifle Club WA 5X6556X556 V SV 55.2
5 Dhu Alex Busselton WA 556X655XX6 V 56.3
F Open
1 Kinnear Bob Boddington WA 6XX6XXXXXX V SV 60.8
2 Hallam Bill Subiaco WA 6X66XX6X66 60.4
3 Oates Graham Busselton 56 WA XX566XXXXX 59.7
4 Day Bryce Busselton WA XX5666XXX6 59.5
5 Day Brad Busselton 56 WA 6XX65X5XX6 58.5
6 Ogle David Wurgabup WA 66666555X6 SV 57.1
7 Dixon Simon Cuballing WA 6556556566 55.0
FTR
1 Wittorff George Bunbury 12 WA 6656X66545 V SV SP 55.1