North Arm and Lilley District 2019 Results

Match 9 - Aggregate - LILLEY DISTRICT

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Target Rifle - A
1 Arrowsmith Charles Brisbane Mariners QLD V 296.21
2 Bidgood Ash Crows Nest G/bungee QLD 295.33
3 Cole Colin North Arm QLD V 291.30
4 Prayle Rod Maryborough Dist QLD 289.25
5 Rush Rob Ipswich & Dist QLD V 287.20
6 Howlett Kevin Albert District QLD V 282.20
7 Abrahall Nick Grafton Rifle Club Inc. NSW 281.21
8 Robson Scott North Arm Rifle Club QLD 276.16
9 Fletcher Michelle North Arm QLD L 274.17
Target Rifle - B
1 Brown Peter Grafton Rifle Club Inc. NSW 280.17
2 Ellis Nikk Crows Nest QLD 278.24
3 Saxby Russell Goondiwindi QLD V 276.11
4 Hilton Dennis Grafton Rifle Club Inc. NSW V SV 275.19
5 Phippard David Murwillumbah NSW V 274.15
6 Sommer Kev North Arm QLD V 263.8
F Standard - A
1 Power Melanie Pacific QLD L 349.23
2 Doggen Henk Beaudesert QLD V 340.21
3 Birch Peter North Arm QLD 333.13
4 Rush Glenn Ipswich & District Rifle Club Inc QLD 332.14
5 Bloomer John Grafton Rifle Club Inc. NSW 325.14
6 Pickles Brian Natives QLD V SV 323.18
F Standard - B
1 Claypole Jim North Arm QLD V 328.10
2 Tansley Damien Ipswich & District QLD 326.15
3 Ellis Glenn Crows Nest-Goombungee QLD V 323.13
4 Clarke Tom Bundaberg-Burnett QLD V 323.11
5 Bloomer Sue Grafton NSW L 318.9
6 Hooson Corrie North Arm Rifle Club QLD 316.11
7 Larsen Grant North Arm QLD 315.14
8 Bowman Ron Gatton Glenore Gr QLD V 313.15
9 Sobczak Nicola Pacific QLD L U T 312.13
10 Chandler Glen Gatton/Glenore Grove QLD 304.8
11 White Robert Gatton-Glenore Grove QLD T 294.10
12 Chandler Corrine Gatton-Glenore Grove QLD L T 285.3
F Open - FO
1 McNamara Denis North Arm QLD V 346.26
2 McKenna Anthony Casino Kyogle Rifle Club Inc. NSW 344.17
3 McKillop Andrew Bundaberg/Burnett QLD 343.20
4 Mace Ernie Central QLD V SV 340.22
5 Burns Andrew North Arm QLD V PP 323.13
6 OBrien Bill Crows Nest & Goombungee QLD 321.14
7 Devine Karon Crows Nest-Goombungee QLD L 321.11
8 Brown David Crows Nest G/bungee QLD 319.10
F/TR - A
1 Dunsmore Jim North Arm QLD 341.20
2 Towers Gary Bundaberg-Burnett QLD V 339.14
3 Hansen Greg North Arm QLD V 334.18
4 Hannemann Rodger Crows Nest-Goombungee QLD 329.12
5 Hannemann Riley Crows Nest-Goombungee QLD U J 326.8
6 Fry Robert Crows Nest-Goombungee 324.14
7 Millingen Ron Beaudesert QLD V SV 324.11
8 Dick Michelle Beaudesert QLD L T 321.10
9 Clark Craig Gatton Glenore Grove Rifle Club QLD 308.6
10 Skipworth Ian North Arm QLD V 307.11
11 Blok Ferdinand North Arm 285.3

Match 8 - Aggregate - LDRA AGGREGATE

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Target Rifle - A
1 Bidgood Ash Crows Nest G/bungee QLD 148.16
2 Cole Colin North Arm QLD V 147.14
3 Arrowsmith Charles Brisbane Mariners QLD V 147.10
4 Prayle Rod Maryborough Dist QLD 146.14
5 Abood Shane Albert Dist QLD 145.9
6 Jones Colin Central QLD V 144.13
7 Rush Rob Ipswich & Dist QLD V 144.12
8 Abrahall Nick Grafton Rifle Club Inc. NSW 144.12
9 Howlett Kevin Albert District QLD V 140.10
10 Fletcher Michelle North Arm QLD L 137.11
11 Robson Scott North Arm Rifle Club QLD 135.6
12 Mcbride Gary North Arm QLD 132.7
Target Rifle - B
1 Saxby Russell Goondiwindi QLD V 139.5
2 Phippard David Murwillumbah NSW V 138.5
3 Brown Peter Grafton Rifle Club Inc. NSW 136.10
4 Ellis Nikk Crows Nest QLD 134.11
5 Hilton Dennis Grafton Rifle Club Inc. NSW V SV 134.8
6 Sommer Kev North Arm QLD V 132.4
F Standard - A
1 Power Melanie Pacific QLD L 173.13
2 Doggen Henk Beaudesert QLD V 172.13
3 Rush Glenn Ipswich & District Rifle Club Inc QLD 169.8
4 Pilcher Timothy North Arm QLD V 169.6
5 Birch Peter North Arm QLD 166.6
6 Pickles Brian Natives QLD V SV 165.10
7 Blocksidge Richard Albert District QLD V SV 163.8
8 Bloomer John Grafton Rifle Club Inc. NSW 163.7
F Standard - B
1 Sobczak Nicola Pacific QLD L U T 168.11
2 Ellis Glenn Crows Nest-Goombungee QLD V 165.9
3 Tansley Damien Ipswich & District QLD 162.5
4 Clarke Tom Bundaberg-Burnett QLD V 162.3
5 Hooson Corrie North Arm Rifle Club QLD 161.7
6 Claypole Jim North Arm QLD V 160.2
7 Bloomer Sue Grafton NSW L 158.4
8 Larsen Grant North Arm QLD 155.8
9 Bowman Ron Gatton Glenore Gr QLD V 151.1
10 Chandler Glen Gatton/Glenore Grove QLD 150.2
11 White Robert Gatton-Glenore Grove QLD T 146.6
12 Chandler Corrine Gatton-Glenore Grove QLD L T 141.2
F Open - FO
1 McNamara Denis North Arm QLD V 175.16
2 McKenna Anthony Casino Kyogle Rifle Club Inc. NSW 172.8
3 McKillop Andrew Bundaberg/Burnett QLD 169.9
4 Berry Tony Beaudesert QLD V 169.5
5 Mace Ernie Central QLD V SV 166.8
6 Burns Andrew North Arm QLD V PP 165.6
7 OBrien Bill Crows Nest & Goombungee QLD 164.10
8 Devine Karon Crows Nest-Goombungee QLD L 162.8
9 Potter Brian Brisbane Mariners Rifle Club QLD 162.3
10 Brown David Crows Nest G/bungee QLD 160.5
11 Duffield Marty Brisbane Mariners QLD 160.3
F/TR - A
1 Towers Gary Bundaberg-Burnett QLD V 172.8
2 Dunsmore Jim North Arm QLD 169.7
3 Hansen Greg North Arm QLD V 167.9
4 Hannemann Riley Crows Nest-Goombungee QLD U J 165.2
5 Hannemann Rodger Crows Nest-Goombungee QLD 164.6
6 Knox Frans Brisbane QLD 164.6
7 Skipworth Ian North Arm QLD V 163.9
8 Dick Michelle Beaudesert QLD L T 163.4
9 Millingen Ron Beaudesert QLD V SV 161.6
10 Fry Robert Crows Nest-Goombungee 159.6
11 Clark Craig Gatton Glenore Grove Rifle Club QLD 159.3
12 Blok Ferdinand North Arm 139.1

Match 4 - Aggregate - NORTH ARM AGGREGATE

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Target Rifle - A
1 Arrowsmith Charles Brisbane Mariners QLD V 149.11
2 Bidgood Ash Crows Nest G/bungee QLD 147.17
3 Cole Colin North Arm QLD V 144.16
4 Prayle Rod Maryborough Dist QLD 143.11
5 Rush Rob Ipswich & Dist QLD V 143.8
6 Howlett Kevin Albert District QLD V 142.10
7 Robson Scott North Arm Rifle Club QLD 141.10
8 Abrahall Nick Grafton Rifle Club Inc. NSW 137.9
9 Fletcher Michelle North Arm QLD L 137.6
Target Rifle - B
1 Ellis Nikk Crows Nest QLD 144.13
2 Brown Peter Grafton Rifle Club Inc. NSW 144.7
3 Hilton Dennis Grafton Rifle Club Inc. NSW V SV 141.11
4 Saxby Russell Goondiwindi QLD V 137.6
5 Phippard David Murwillumbah NSW V 136.10
6 Boase Tim Ipswich & Dist QLD 136.7
7 Sommer Kev North Arm QLD V 131.4
F Standard - A
1 Power Melanie Pacific QLD L 176.10
2 Doggen Henk Beaudesert QLD V 168.8
3 Aarons Denis North Arm QLD 167.9
4 Birch Peter North Arm QLD 167.7
5 Rush Glenn Ipswich & District Rifle Club Inc QLD 163.6
6 Bloomer John Grafton Rifle Club Inc. NSW 162.7
7 Pickles Brian Natives QLD V SV 158.8
F Standard - B
1 Claypole Jim North Arm QLD V 168.8
2 Tansley Damien Ipswich & District QLD 164.10
3 Bowman Ron Gatton Glenore Gr QLD V 162.14
4 Clarke Tom Bundaberg-Burnett QLD V 161.8
5 Larsen Grant North Arm QLD 160.6
6 Bloomer Sue Grafton NSW L 160.5
7 Ellis Glenn Crows Nest-Goombungee QLD V 158.4
8 Hooson Corrie North Arm Rifle Club QLD 155.4
9 Chandler Glen Gatton/Glenore Grove QLD 154.6
10 Dahl Chris Qld Police QLD 152.5
11 White Robert Gatton-Glenore Grove QLD T 148.4
12 Tan Ching Albert District QLD T 146.2
13 Sobczak Nicola Pacific QLD L U T 144.2
14 Chandler Corrine Gatton-Glenore Grove QLD L T 144.1
F Open - FO
1 Mace Ernie Central QLD V SV 174.14
2 McKillop Andrew Bundaberg/Burnett QLD 174.11
3 McKenna Anthony Casino Kyogle Rifle Club Inc. NSW 172.9
4 McNamara Denis North Arm QLD V 171.10
5 Brown Dennis Crows Nest Goombungee QLD V 168.8
6 Connolly Steve Bundaberg-Burnett QLD 162.11
7 Brown David Crows Nest G/bungee QLD 159.5
8 Devine Karon Crows Nest-Goombungee QLD L 159.3
9 Burns Andrew North Arm QLD V PP 158.7
10 OBrien Bill Crows Nest & Goombungee QLD 157.4
F/TR - A
1 Dunsmore Jim North Arm QLD 172.13
2 Barlow Rohan Pacific QLD U J 171.8
3 Hansen Greg North Arm QLD V 167.9
4 Towers Gary Bundaberg-Burnett QLD V 167.6
5 Barlow Daryl Pacific QLD 166.7
6 Fry Robert Crows Nest-Goombungee 165.8
7 Hannemann Rodger Crows Nest-Goombungee QLD 165.6
8 Millingen Ron Beaudesert QLD V SV 163.5
9 Hannemann Riley Crows Nest-Goombungee QLD U J 161.6
10 Dick Michelle Beaudesert QLD L T 158.6
11 Clark Craig Gatton Glenore Grove Rifle Club QLD 149.3
12 Blok Ferdinand North Arm 146.2
13 Skipworth Ian North Arm QLD V 144.2