Great Southern DRA Prize Meeting 2019 Results

Match 10 - Aggregate - Grand Aggregate

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division 1
1 Hughes Neil City of Subiaco WA V SP 365.40
2 Milentis Mark Manjimup 137 WA SP 364.29
3 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA SP PP 363.19
4 Forsberg Mick Manjimup 137 WA 361.37
5 Felton David Albany WA V SV 355.23
6 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V SP 355.21
7 McSHANE Stephen City of Subiaco WA V SP 354.22
8 McDONALD Shayne Albany WA SP 354.21
9 Hughes Barry Albany 19 WA V 353.23
10 McSHANE Warren City of Subiaco WA V 353.22
11 Joyce Paul Mundaring 41 WA 351.20
12 Wagland Janet Perth - Fremantle 293 WA 350.27
13 Schlink Tony Mundaring WA V 350.19
14 Crago Stephen East Perth 185 WA 350.18
15 Bellert John Kalgoorlie 11 WA 350.15
16 Sakich Steven Mundaring WA 349.24
17 Newbey Scott Wurgabup WA 349.23
18 Brooks Ray Chapman Valley 83 WA 345.19
19 Eaton Merv Northam 106 WA V 344.19
Division 2
1 Watts Murray East Perth WA 351.25
2 Hicks David City of Subiaco WA V 350.15
3 McCarthy Lara Perth Fremantle WA L 349.26
4 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA L 348.20
5 Trease Alan Manjimup WA T 348.18
6 Lidgard Kent Mandurah 43 WA 344.14
7 Frehner Ian City of Subiaco WA V SV 341.17
8 Turner Graeme Mundaring WA V 339.16
9 Hopkin Paul Darling Range Rifle Club WA V SV 338.16
10 Samuel Kerry City of Subiaco WA V 335.14
11 Byass Gary Albany 19 WA 330.12
12 Jeffery Tyler Albany 315.10
13 McShane Louise City of Subiaco WA V L 311.5
14 Baxter Jeff Wurgabup WA 309.10
15 Dore Alan Darling Range WA 309.8
16 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 307.10
F Standard-A
1 Hallam Bill Beverley WA 438.33
2 Oates Graham Busselton 56 WA 435.35
3 Keogh Catherine Beverley WA L 429.27
4 Lloyd Bruce Albany WA V 425.22
5 Purdy Graham Northampton WA 424.16
6 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 421.18
7 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA SV 420.17
8 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 419.24
9 Sweetman Gregory Carnarvon 415.21
10 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA 415.14
11 Cole David Yarloop WA V 414.13
12 Whittemore Tony City of Subiaco WA V SV 413.19
13 Lockley Ron Wurgabup WA V 402.15
14 Moore James Wurgabup WA V SV PP 396.16
15 Jones Paul Albany 19 WA V 396.14
F Standard-B
1 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 424.20
2 Carver Neil City of Subiaco WA V SV 409.15
3 Moffat Ellen Esperance 154 WA 404.13
4 Cunningham Noel Yarloop WA V SV 402.15
5 Harris Hugh City of Subiaco WA V SV 394.14
6 Hurst Ric South Perth 7 WA V SV 391.12
7 Davis Rodney Busselton 56 WA V 388.7
8 Bridges Brian Esperance WA 382.6
9 Fairclough Belinda Bassendean Bellevue WA L 381.8
10 Moore Ashley Wurgabup WA 379.7
11 Stone Martin Wurgabup 374.4
12 Lydiate Ross Cuballing 69 WA V SV 360.8
13 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue V SV 321.5
F Open
1 Bunyan Brett Boddington WA 440.39
2 Kinnear Bob Boddington WA V SV 429.26
3 Ogle David Wurgabup WA SV 420.29
4 Moffat Adrian Esperance 154 WA 417.19
5 Piper Bruce Geraldton Greenough WA V 415.13
6 Stuart John Esperance V 388.7
FTR
1 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA 420.17
2 Hurley Michelle Esperance WA L 413.14
3 Whittemore Anna City of Subiaco WA V L 406.11
4 Hathaway Gavin Albany WA 405.18
5 Dickenson Judy Mundaring L 395.13
6 Smith Paul Kambalda WA 386.14
7 PORTER John Subiaco Rifle Club 361.8

Match 9 - Aggregate - Sunday Aggregate

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division 1
1 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V SP 148.13
2 Milentis Mark Manjimup 137 WA SP 147.10
3 Felton David Albany WA V SV 146.11
4 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA SP PP 146.10
5 Forsberg Mick Manjimup 137 WA 145.16
6 Wagland Janet Perth - Fremantle 293 WA 145.12
7 Hughes Neil City of Subiaco WA V SP 144.17
8 McSHANE Warren City of Subiaco WA V 144.13
9 Joyce Paul Mundaring 41 WA 144.11
10 Schlink Tony Mundaring WA V 144.8
11 Bellert John Kalgoorlie 11 WA 143.8
12 McSHANE Stephen City of Subiaco WA V SP 142.11
12 Hughes Barry Albany 19 WA V 142.11
14 Crago Stephen East Perth 185 WA 142.7
15 Newbey Scott Wurgabup WA 141.12
16 Brooks Ray Chapman Valley 83 WA 140.8
17 McDONALD Shayne Albany WA SP 140.6
18 Sakich Steven Mundaring WA 138.10
19 Eaton Merv Northam 106 WA V 132.8
Division 2
1 Hicks David City of Subiaco WA V 144.6
2 Turner Graeme Mundaring WA V 143.8
3 Lidgard Kent Mandurah 43 WA 142.8
4 Watts Murray East Perth WA 141.8
5 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA L 139.9
6 Frehner Ian City of Subiaco WA V SV 138.7
6 Trease Alan Manjimup WA T 138.7
8 Hopkin Paul Darling Range Rifle Club WA V SV 137.6
9 McCarthy Lara Perth Fremantle WA L 135.9
10 McShane Louise City of Subiaco WA V L 135.2
11 Samuel Kerry City of Subiaco WA V 134.8
12 Byass Gary Albany 19 WA 133.8
13 Jeffery Tyler Albany 126.5
14 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 123.6
15 Dore Alan Darling Range WA 123.5
16 Baxter Jeff Wurgabup WA 122.1
F Standard-A
1 Hallam Bill Beverley WA 178.15
2 Oates Graham Busselton 56 WA 177.16
3 Keogh Catherine Beverley WA L 173.13
4 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 173.11
5 Lloyd Bruce Albany WA V 173.9
6 Purdy Graham Northampton WA 172.10
7 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 171.14
8 Sweetman Gregory Carnarvon 168.12
9 Moore James Wurgabup WA V SV PP 166.10
10 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA SV 166.9
11 Lockley Ron Wurgabup WA V 166.6
12 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA 166.4
13 Cole David Yarloop WA V 165.6
14 Whittemore Tony City of Subiaco WA V SV 163.9
15 Jones Paul Albany 19 WA V 162.5
F Standard-B
1 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 174.8
2 Cunningham Noel Yarloop WA V SV 169.9
3 Moffat Ellen Esperance 154 WA 166.6
4 Carver Neil City of Subiaco WA V SV 164.9
5 Harris Hugh City of Subiaco WA V SV 163.6
6 Fairclough Belinda Bassendean Bellevue WA L 161.3
7 Davis Rodney Busselton 56 WA V 159.4
8 Hurst Ric South Perth 7 WA V SV 156.4
9 Moore Ashley Wurgabup WA 150.2
10 Alford David Bassendean Bellevue WA V SV 149.2
11 Bridges Brian Esperance WA 147.3
12 Stone Martin Wurgabup 145.1
13 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue V SV 144.2
14 Lydiate Ross Cuballing 69 WA V SV 133.2
F Open
1 Bunyan Brett Boddington WA 177.15
2 Moffat Adrian Esperance 154 WA 174.11
3 Ogle David Wurgabup WA SV 171.12
4 Kinnear Bob Boddington WA V SV 170.10
5 Piper Bruce Geraldton Greenough WA V 166.3
6 Stuart John Esperance V 160.2
FTR
1 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA 171.10
2 Whittemore Anna City of Subiaco WA V L 170.4
3 Hurley Michelle Esperance WA L 168.5
4 Hathaway Gavin Albany WA 166.10
5 Smith Paul Kambalda WA 158.7
6 Dickenson Judy Mundaring L 156.4
7 PORTER John Subiaco Rifle Club 152.3

Match 8 - 800mts - 800mts

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division 1
1 McSHANE Warren City of Subiaco WA V 49.5
2 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA SP PP 49.3
3 Crago Stephen East Perth 185 WA 49.2
4 Hughes Neil City of Subiaco WA V SP 48.5
5 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V SP 48.4
5 Felton David Albany WA V SV 48.4
7 Wagland Janet Perth - Fremantle 293 WA 48.2
8 Milentis Mark Manjimup 137 WA SP 48.0
9 Newbey Scott Wurgabup WA 47.5
10 Hughes Barry Albany 19 WA V 47.4
11 Joyce Paul Mundaring 41 WA 47.3
11 Forsberg Mick Manjimup 137 WA 47.3
13 Brooks Ray Chapman Valley 83 WA 47.2
14 McDONALD Shayne Albany WA SP 46.2
15 McSHANE Stephen City of Subiaco WA V SP 46.1
15 Bellert John Kalgoorlie 11 WA 46.1
17 Sakich Steven Mundaring WA 45.4
18 Schlink Tony Mundaring WA V 44.1
19 Eaton Merv Northam 106 WA V 42.3
Division 2
1 Lidgard Kent Mandurah 43 WA 48.1
1 Hicks David City of Subiaco WA V 48.1
3 Trease Alan Manjimup WA T 46.2
4 Watts Murray East Perth WA 46.1
5 Turner Graeme Mundaring WA V 45.4
6 Frehner Ian City of Subiaco WA V SV 45.2
7 McShane Louise City of Subiaco WA V L 45.1
8 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA L 44.2
9 Hopkin Paul Darling Range Rifle Club WA V SV 44.0
10 McCarthy Lara Perth Fremantle WA L 41.2
11 Byass Gary Albany 19 WA 41.1
12 Jeffery Tyler Albany 40.1
13 Samuel Kerry City of Subiaco WA V 39.0
14 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 38.1
15 Baxter Jeff Wurgabup WA 37.0
16 Dore Alan Darling Range WA 34.1
F Standard-A
1 Hallam Bill Beverley WA 59.2
2 Purdy Graham Northampton WA 57.5
3 Sweetman Gregory Carnarvon 57.4
4 Oates Graham Busselton 56 WA 57.3
5 Lloyd Bruce Albany WA V 57.2
6 Keogh Catherine Beverley WA L 56.3
7 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 55.2
8 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 54.3
8 Moore James Wurgabup WA V SV PP 54.3
10 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA 54.2
11 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA SV 53.3
12 Lockley Ron Wurgabup WA V 53.2
13 Whittemore Tony City of Subiaco WA V SV 53.1
14 Cole David Yarloop WA V 50.1
15 Jones Paul Albany 19 WA V 49.1
F Standard-B
1 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 58.2
2 Cunningham Noel Yarloop WA V SV 55.1
2 Moffat Ellen Esperance 154 WA 55.1
4 Moore Ashley Wurgabup WA 54.1
5 Davis Rodney Busselton 56 WA V 50.1
5 Lydiate Ross Cuballing 69 WA V SV 50.1
7 Alford David Bassendean Bellevue WA V SV 50.0
8 Carver Neil City of Subiaco WA V SV 49.1
8 Fairclough Belinda Bassendean Bellevue WA L 49.1
10 Harris Hugh City of Subiaco WA V SV 49.0
11 Hurst Ric South Perth 7 WA V SV 46.0
12 Stone Martin Wurgabup 43.0
12 Bridges Brian Esperance WA 43.0
14 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue V SV 42.0
F Open
1 Bunyan Brett Boddington WA 59.6
2 Moffat Adrian Esperance 154 WA 58.4
3 Ogle David Wurgabup WA SV 55.2
4 Piper Bruce Geraldton Greenough WA V 55.0
5 Kinnear Bob Boddington WA V SV 53.4
6 Stuart John Esperance V 51.0
FTR
1 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA 56.2
2 Whittemore Anna City of Subiaco WA V L 55.1
3 Hurley Michelle Esperance WA L 55.0
4 Smith Paul Kambalda WA 53.1
4 Hathaway Gavin Albany WA 53.1
6 PORTER John Subiaco Rifle Club 52.1
6 Dickenson Judy Mundaring L 52.1

Match 7 - 800mts - 800M

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division 1
1 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V SP 50.5
2 Schlink Tony Mundaring WA V 50.2
2 Felton David Albany WA V SV 50.2
4 Wagland Janet Perth - Fremantle 293 WA 49.6
5 Milentis Mark Manjimup 137 WA SP 49.5
6 Forsberg Mick Manjimup 137 WA 48.5
7 Bellert John Kalgoorlie 11 WA 48.4
8 Joyce Paul Mundaring 41 WA 47.4
9 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA SP PP 47.3
10 McSHANE Stephen City of Subiaco WA V SP 46.5
10 Hughes Neil City of Subiaco WA V SP 46.5
12 Brooks Ray Chapman Valley 83 WA 46.2
13 Hughes Barry Albany 19 WA V 45.2
13 Newbey Scott Wurgabup WA 45.2
15 McSHANE Warren City of Subiaco WA V 45.1
16 Crago Stephen East Perth 185 WA 45.0
17 McDONALD Shayne Albany WA SP 44.2
18 Sakich Steven Mundaring WA 43.2
18 Eaton Merv Northam 106 WA V 43.2
Division 2
1 Turner Graeme Mundaring WA V 49.2
2 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA L 48.5
3 Watts Murray East Perth WA 47.3
4 Hicks David City of Subiaco WA V 47.1
5 Byass Gary Albany 19 WA 46.4
6 Samuel Kerry City of Subiaco WA V 46.3
7 Lidgard Kent Mandurah 43 WA 45.3
7 Frehner Ian City of Subiaco WA V SV 45.3
9 McCarthy Lara Perth Fremantle WA L 44.5
10 Hopkin Paul Darling Range Rifle Club WA V SV 44.3
11 Trease Alan Manjimup WA T 44.1
12 Dore Alan Darling Range WA 43.2
13 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 43.1
13 Jeffery Tyler Albany 43.1
15 McShane Louise City of Subiaco WA V L 43.0
16 Baxter Jeff Wurgabup WA 39.0
F Standard-A
1 Oates Graham Busselton 56 WA 60.6
2 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 60.5
3 Hallam Bill Beverley WA 59.5
4 Purdy Graham Northampton WA 59.3
5 Cole David Yarloop WA V 59.2
6 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 58.3
7 Lockley Ron Wurgabup WA V 58.2
8 Keogh Catherine Beverley WA L 57.4
9 Lloyd Bruce Albany WA V 57.1
10 Jones Paul Albany 19 WA V 56.0
11 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA 55.1
12 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA SV 53.2
12 Moore James Wurgabup WA V SV PP 53.2
14 Whittemore Tony City of Subiaco WA V SV 51.2
14 Sweetman Gregory Carnarvon 51.2
F Standard-B
1 Harris Hugh City of Subiaco WA V SV 58.3
2 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 58.2
3 Fairclough Belinda Bassendean Bellevue WA L 57.1
4 Carver Neil City of Subiaco WA V SV 56.2
5 Bridges Brian Esperance WA 56.1
6 Cunningham Noel Yarloop WA V SV 55.3
6 Hurst Ric South Perth 7 WA V SV 55.3
8 Moffat Ellen Esperance 154 WA 53.2
9 Davis Rodney Busselton 56 WA V 51.1
9 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue V SV 51.1
11 Stone Martin Wurgabup 48.0
12 Alford David Bassendean Bellevue WA V SV 45.1
13 Moore Ashley Wurgabup WA 43.1
14 Lydiate Ross Cuballing 69 WA V SV 38.1
F Open
1 Ogle David Wurgabup WA SV 60.7
2 Kinnear Bob Boddington WA V SV 60.3
3 Bunyan Brett Boddington WA 58.3
3 Moffat Adrian Esperance 154 WA 58.3
5 Stuart John Esperance V 55.1
6 Piper Bruce Geraldton Greenough WA V 55.0
FTR
1 Whittemore Anna City of Subiaco WA V L 57.1
2 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA 55.3
3 Hathaway Gavin Albany WA 53.2
4 Hurley Michelle Esperance WA L 53.0
5 Dickenson Judy Mundaring L 51.1
6 Smith Paul Kambalda WA 50.2
7 PORTER John Subiaco Rifle Club 45.0

Match 6 - 700mts - 700M

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division 1
1 Forsberg Mick Manjimup 137 WA 50.8
2 McSHANE Warren City of Subiaco WA V 50.7
2 Hughes Neil City of Subiaco WA V SP 50.7
4 Schlink Tony Mundaring WA V 50.5
4 McSHANE Stephen City of Subiaco WA V SP 50.5
4 Milentis Mark Manjimup 137 WA SP 50.5
4 Hughes Barry Albany 19 WA V 50.5
8 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA SP PP 50.4
8 Sakich Steven Mundaring WA 50.4
8 Joyce Paul Mundaring 41 WA 50.4
8 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V SP 50.4
12 McDONALD Shayne Albany WA SP 50.2
13 Newbey Scott Wurgabup WA 49.5
14 Bellert John Kalgoorlie 11 WA 49.3
15 Felton David Albany WA V SV 48.5
15 Crago Stephen East Perth 185 WA 48.5
17 Wagland Janet Perth - Fremantle 293 WA 48.4
18 Brooks Ray Chapman Valley 83 WA 47.4
19 Eaton Merv Northam 106 WA V 47.3
Division 2
1 McCarthy Lara Perth Fremantle WA L 50.2
2 Samuel Kerry City of Subiaco WA V 49.5
3 Hicks David City of Subiaco WA V 49.4
3 Lidgard Kent Mandurah 43 WA 49.4
5 Hopkin Paul Darling Range Rifle Club WA V SV 49.3
6 Turner Graeme Mundaring WA V 49.2
7 Watts Murray East Perth WA 48.4
7 Trease Alan Manjimup WA T 48.4
9 Frehner Ian City of Subiaco WA V SV 48.2
10 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA L 47.2
11 McShane Louise City of Subiaco WA V L 47.1
12 Byass Gary Albany 19 WA 46.3
13 Dore Alan Darling Range WA 46.2
14 Baxter Jeff Wurgabup WA 46.1
15 Jeffery Tyler Albany 43.3
16 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 42.4
17 Rhodes Colin Mundaring WA SV 42.3
F Standard-A
1 Hallam Bill Beverley WA 60.8
2 Oates Graham Busselton 56 WA 60.7
3 Keogh Catherine Beverley WA L 60.6
3 Sweetman Gregory Carnarvon 60.6
5 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA SV 60.4
6 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 59.8
7 Lloyd Bruce Albany WA V 59.6
7 Whittemore Tony City of Subiaco WA V SV 59.6
9 Moore James Wurgabup WA V SV PP 59.5
10 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 58.4
11 Jones Paul Albany 19 WA V 57.4
12 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA 57.1
13 Cole David Yarloop WA V 56.3
14 Purdy Graham Northampton WA 56.2
15 Lockley Ron Wurgabup WA V 55.2
F Standard-B
1 Carver Neil City of Subiaco WA V SV 59.6
2 Cunningham Noel Yarloop WA V SV 59.5
3 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 58.4
4 Moffat Ellen Esperance 154 WA 58.3
5 Davis Rodney Busselton 56 WA V 58.2
6 Harris Hugh City of Subiaco WA V SV 56.3
7 Fairclough Belinda Bassendean Bellevue WA L 55.1
7 Hurst Ric South Perth 7 WA V SV 55.1
9 Alford David Bassendean Bellevue WA V SV 54.1
9 Stone Martin Wurgabup 54.1
11 Moore Ashley Wurgabup WA 53.0
12 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue V SV 51.1
13 Bridges Brian Esperance WA 48.2
14 Lydiate Ross Cuballing 69 WA V SV 45.0
F Open
1 Bunyan Brett Boddington WA 60.6
2 Moffat Adrian Esperance 154 WA 58.4
3 Kinnear Bob Boddington WA V SV 57.3
4 Piper Bruce Geraldton Greenough WA V 56.3
4 Ogle David Wurgabup WA SV 56.3
6 Stuart John Esperance V 54.1
FTR
1 Hathaway Gavin Albany WA 60.7
2 Hurley Michelle Esperance WA L 60.5
2 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA 60.5
4 Whittemore Anna City of Subiaco WA V L 58.2
5 Smith Paul Kambalda WA 55.4
6 PORTER John Subiaco Rifle Club 55.2
7 Dickenson Judy Mundaring L 53.2

Match 5 - Aggregate - Saturday Aggregate

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division 1
1 Hughes Neil City of Subiaco WA V SP 221.23
2 Milentis Mark Manjimup 137 WA SP 217.19
3 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA SP PP 217.9
4 Forsberg Mick Manjimup 137 WA 216.21
5 McDONALD Shayne Albany WA SP 214.15
6 McSHANE Stephen City of Subiaco WA V SP 212.11
6 Eaton Merv Northam 106 WA V 212.11
8 Sakich Steven Mundaring WA 211.14
9 Hughes Barry Albany 19 WA V 211.12
10 Felton David Albany WA V SV 209.12
11 McSHANE Warren City of Subiaco WA V 209.9
12 Newbey Scott Wurgabup WA 208.11
12 Crago Stephen East Perth 185 WA 208.11
14 Joyce Paul Mundaring 41 WA 207.9
15 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V SP 207.8
16 Bellert John Kalgoorlie 11 WA 207.7
17 Schlink Tony Mundaring WA V 206.11
18 Wagland Janet Perth - Fremantle 293 WA 205.15
19 Brooks Ray Chapman Valley 83 WA 205.11
Division 2
1 McCarthy Lara Perth Fremantle WA L 214.17
2 Watts Murray East Perth WA 210.17
3 Trease Alan Manjimup WA T 210.11
4 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA L 209.11
5 Hicks David City of Subiaco WA V 206.9
6 Frehner Ian City of Subiaco WA V SV 203.10
7 Lidgard Kent Mandurah 43 WA 202.6
8 Hopkin Paul Darling Range Rifle Club WA V SV 201.10
9 Samuel Kerry City of Subiaco WA V 201.6
10 Concanen Terrence Mundaring WA V SV 197.7
11 Byass Gary Albany 19 WA 197.4
12 Turner Graeme Mundaring WA V 196.8
13 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA V 195.7
14 Jeffery Tyler Albany 189.5
15 Baxter Jeff Wurgabup WA 187.9
16 Dore Alan Darling Range WA 186.3
17 Rhodes Colin Mundaring WA SV 185.3
18 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 184.4
19 McShane Louise City of Subiaco WA V L 176.3
F Standard-A
1 Hallam Bill Beverley WA 260.18
2 Oates Graham Busselton 56 WA 258.19
3 Keogh Catherine Beverley WA L 256.14
4 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA SV 254.8
5 Lloyd Bruce Albany WA V 252.13
6 Purdy Graham Northampton WA 252.6
7 Whittemore Tony City of Subiaco WA V SV 250.10
8 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA 249.10
9 Cole David Yarloop WA V 249.7
10 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 248.10
11 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 248.7
12 Sweetman Gregory Carnarvon 247.9
13 Lockley Ron Wurgabup WA V 236.9
14 Jones Paul Albany 19 WA V 234.9
15 Moore James Wurgabup WA V SV PP 230.6
F Standard-B
1 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 250.12
2 Carver Neil City of Subiaco WA V SV 245.6
3 Moffat Ellen Esperance 154 WA 238.7
4 Hurst Ric South Perth 7 WA V SV 235.8
5 Bridges Brian Esperance WA 235.3
6 Cunningham Noel Yarloop WA V SV 233.6
7 Harris Hugh City of Subiaco WA V SV 231.8
8 Moore Ashley Wurgabup WA 229.5
9 Davis Rodney Busselton 56 WA V 229.3
9 Stone Martin Wurgabup 229.3
11 Lydiate Ross Cuballing 69 WA V SV 227.6
12 Fairclough Belinda Bassendean Bellevue WA L 220.5
13 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue V SV 177.3
F Open
1 Bunyan Brett Boddington WA 263.24
2 Kinnear Bob Boddington WA V SV 259.16
3 Ogle David Wurgabup WA SV 249.17
4 Piper Bruce Geraldton Greenough WA V 249.10
5 Moffat Adrian Esperance 154 WA 243.8
6 Stuart John Esperance V 228.5
FTR
1 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA 249.7
2 Hurley Michelle Esperance WA L 245.9
3 Dickenson Judy Mundaring L 239.9
4 Hathaway Gavin Albany WA 239.8
5 Whittemore Anna City of Subiaco WA V L 236.7
6 Smith Paul Kambalda WA 228.7
7 PORTER John Subiaco Rifle Club 209.5

Match 4 - 600mts - 600M

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division 1
1 Hughes Neil City of Subiaco WA V SP 75.10
2 Wagland Janet Perth - Fremantle 293 WA 72.6
3 Eaton Merv Northam 106 WA V 72.4
4 Forsberg Mick Manjimup 137 WA 71.6
5 Milentis Mark Manjimup 137 WA SP 71.5
6 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V SP 71.4
6 Sakich Steven Mundaring WA 71.4
8 McSHANE Stephen City of Subiaco WA V SP 71.3
9 McDONALD Shayne Albany WA SP 70.5
10 Bellert John Kalgoorlie 11 WA 70.4
11 Schlink Tony Mundaring WA V 70.3
12 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA SP PP 70.1
13 Crago Stephen East Perth 185 WA 69.5
14 Felton David Albany WA V SV 69.3
14 Newbey Scott Wurgabup WA 69.3
16 Joyce Paul Mundaring 41 WA 69.2
17 Hughes Barry Albany 19 WA V 68.2
17 Brooks Ray Chapman Valley 83 WA 68.2
19 McSHANE Warren City of Subiaco WA V 68.1
Division 2
1 Watts Murray East Perth WA 72.10
2 Hicks David City of Subiaco WA V 71.3
2 Hopkin Paul Darling Range Rifle Club WA V SV 71.3
4 Samuel Kerry City of Subiaco WA V 71.1
5 McCarthy Lara Perth Fremantle WA L 70.5
6 Lidgard Kent Mandurah 43 WA 70.2
7 Trease Alan Manjimup WA T 69.4
8 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA L 68.5
9 Frehner Ian City of Subiaco WA V SV 68.4
10 Concanen Terrence Mundaring WA V SV 66.3
11 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA V 65.4
12 Byass Gary Albany 19 WA 65.0
13 Rhodes Colin Mundaring WA SV 63.3
14 Turner Graeme Mundaring WA V 63.2
15 Jeffery Tyler Albany 62.3
16 Baxter Jeff Wurgabup WA 61.2
17 Dore Alan Darling Range WA 61.0
18 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 60.0
19 McShane Louise City of Subiaco WA V L 49.1
F Standard-A
1 Keogh Catherine Beverley WA L 89.5
2 Oates Graham Busselton 56 WA 87.8
3 Hallam Bill Beverley WA 87.5
4 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA 85.4
5 Lloyd Bruce Albany WA V 84.3
6 Jones Paul Albany 19 WA V 83.7
7 Sweetman Gregory Carnarvon 83.2
7 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA SV 83.2
9 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 81.3
9 Whittemore Tony City of Subiaco WA V SV 81.3
11 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 81.2
12 Lockley Ron Wurgabup WA V 80.3
13 Moore James Wurgabup WA V SV PP 79.4
14 Cole David Yarloop WA V 78.1
15 Purdy Graham Northampton WA 77.0
F Standard-B
1 Stone Martin Wurgabup 83.2
2 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 82.3
3 Bridges Brian Esperance WA 81.2
4 Carver Neil City of Subiaco WA V SV 81.0
5 Cunningham Noel Yarloop WA V SV 79.1
6 Moffat Ellen Esperance 154 WA 77.1
7 Davis Rodney Busselton 56 WA V 77.0
8 Hurst Ric South Perth 7 WA V SV 76.4
9 Lydiate Ross Cuballing 69 WA V SV 73.1
10 Fairclough Belinda Bassendean Bellevue WA L 71.2
11 Harris Hugh City of Subiaco WA V SV 71.1
12 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue V SV 70.2
13 Moore Ashley Wurgabup WA 70.0
F Open
1 Kinnear Bob Boddington WA V SV 87.6
1 Bunyan Brett Boddington WA 87.6
3 Piper Bruce Geraldton Greenough WA V 84.4
4 Moffat Adrian Esperance 154 WA 79.4
5 Ogle David Wurgabup WA SV 78.3
5 Stuart John Esperance V 78.3
FTR
1 Hathaway Gavin Albany WA 82.1
2 Smith Paul Kambalda WA 81.4
3 PORTER John Subiaco Rifle Club 81.3
4 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA 81.1
5 Dickenson Judy Mundaring L 80.2
6 Hurley Michelle Esperance WA L 79.3
7 Whittemore Anna City of Subiaco WA V L 75.2

Match 3 - 600mts - 600M #2

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division 1
1 McDONALD Shayne Albany WA SP 50.4
2 Hughes Barry Albany 19 WA V 50.3
3 Forsberg Mick Manjimup 137 WA 49.5
4 Hughes Neil City of Subiaco WA V SP 49.3
5 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA SP PP 49.1
6 Milentis Mark Manjimup 137 WA SP 48.6
7 McSHANE Warren City of Subiaco WA V 48.0
8 Newbey Scott Wurgabup WA 47.3
9 Crago Stephen East Perth 185 WA 47.2
9 Joyce Paul Mundaring 41 WA 47.2
11 Schlink Tony Mundaring WA V 46.3
11 Brooks Ray Chapman Valley 83 WA 46.3
13 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V SP 46.2
13 Bellert John Kalgoorlie 11 WA 46.2
15 Eaton Merv Northam 106 WA V 46.1
15 Felton David Albany WA V SV 46.1
17 Sakich Steven Mundaring WA 45.2
18 McSHANE Stephen City of Subiaco WA V SP 44.2
19 Wagland Janet Perth - Fremantle 293 WA 41.2
Division 2
1 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA L 48.3
2 McCarthy Lara Perth Fremantle WA L 47.3
3 Trease Alan Manjimup WA T 47.2
4 Turner Graeme Mundaring WA V 47.1
5 Concanen Terrence Mundaring WA V SV 46.0
6 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA V 45.1
7 Lidgard Kent Mandurah 43 WA 43.2
8 Frehner Ian City of Subiaco WA V SV 43.1
8 Hopkin Paul Darling Range Rifle Club WA V SV 43.1
10 Watts Murray East Perth WA 42.2
11 Jeffery Tyler Albany 42.0
12 Hicks David City of Subiaco WA V 41.3
13 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 41.2
13 Samuel Kerry City of Subiaco WA V 41.2
13 Baxter Jeff Wurgabup WA 41.2
16 Byass Gary Albany 19 WA 40.0
16 McShane Louise City of Subiaco WA V L 40.0
18 Dore Alan Darling Range WA 38.0
18 Rhodes Colin Mundaring WA SV 38.0
F Standard-A
1 Hallam Bill Beverley WA 58.4
2 Cole David Yarloop WA V 58.1
3 Whittemore Tony City of Subiaco WA V SV 57.3
4 Purdy Graham Northampton WA 57.0
5 Lloyd Bruce Albany WA V 56.3
6 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA SV 56.1
7 Sweetman Gregory Carnarvon 54.3
8 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 53.2
8 Keogh Catherine Beverley WA L 53.2
10 Oates Graham Busselton 56 WA 53.1
11 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA 52.0
12 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 51.0
13 Moore James Wurgabup WA V SV PP 50.1
14 Lockley Ron Wurgabup WA V 48.1
15 Jones Paul Albany 19 WA V 46.0
F Standard-B
1 Carver Neil City of Subiaco WA V SV 54.2
1 Moffat Ellen Esperance 154 WA 54.2
3 Bridges Brian Esperance WA 53.0
4 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 52.2
5 Stone Martin Wurgabup 52.0
6 Fairclough Belinda Bassendean Bellevue WA L 51.1
7 Lydiate Ross Cuballing 69 WA V SV 50.3
8 Moore Ashley Wurgabup WA 50.1
9 Cunningham Noel Yarloop WA V SV 50.0
9 Hurst Ric South Perth 7 WA V SV 50.0
11 Harris Hugh City of Subiaco WA V SV 49.2
12 Davis Rodney Busselton 56 WA V 49.0
13 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue V SV 48.0
14 Alford David Bassendean Bellevue WA V SV 43.1
F Open
1 Bunyan Brett Boddington WA 58.7
2 Kinnear Bob Boddington WA V SV 58.3
3 Piper Bruce Geraldton Greenough WA V 56.3
4 Moffat Adrian Esperance 154 WA 55.2
5 Ogle David Wurgabup WA SV 54.4
6 Stuart John Esperance V 51.2
FTR
1 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA 56.2
2 PORTER John Subiaco Rifle Club 55.1
3 Dickenson Judy Mundaring L 54.2
3 Hurley Michelle Esperance WA L 54.2
5 Whittemore Anna City of Subiaco WA V L 52.0
6 Hathaway Gavin Albany WA 51.2
7 Smith Paul Kambalda WA 46.1

Match 2 - 500mts - 500M #1

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division 1
1 Hughes Neil City of Subiaco WA V SP 49.5
1 Newbey Scott Wurgabup WA 49.5
3 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA SP PP 49.4
3 McSHANE Stephen City of Subiaco WA V SP 49.4
3 Milentis Mark Manjimup 137 WA SP 49.4
6 Felton David Albany WA V SV 48.5
7 Brooks Ray Chapman Valley 83 WA 48.4
7 Forsberg Mick Manjimup 137 WA 48.4
7 Eaton Merv Northam 106 WA V 48.4
7 Sakich Steven Mundaring WA 48.4
11 Joyce Paul Mundaring 41 WA 48.3
12 McDONALD Shayne Albany WA SP 46.3
12 Crago Stephen East Perth 185 WA 46.3
12 Wagland Janet Perth - Fremantle 293 WA 46.3
15 Hughes Barry Albany 19 WA V 46.2
16 Bellert John Kalgoorlie 11 WA 46.0
17 Schlink Tony Mundaring WA V 45.2
18 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V SP 43.1
18 McSHANE Warren City of Subiaco WA V 43.1
Division 2
1 Watts Murray East Perth WA 48.5
2 McCarthy Lara Perth Fremantle WA L 48.4
2 Byass Gary Albany 19 WA 48.4
4 Hicks David City of Subiaco WA V 48.1
5 Turner Graeme Mundaring WA V 47.4
6 Frehner Ian City of Subiaco WA V SV 47.2
7 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA L 46.2
8 McShane Louise City of Subiaco WA V L 46.1
9 Trease Alan Manjimup WA T 45.1
9 Lidgard Kent Mandurah 43 WA 45.1
11 Samuel Kerry City of Subiaco WA V 45.0
12 Dore Alan Darling Range WA 44.3
13 Baxter Jeff Wurgabup WA 43.3
14 Jeffery Tyler Albany 43.1
15 Rhodes Colin Mundaring WA SV 43.0
16 Hopkin Paul Darling Range Rifle Club WA V SV 42.2
16 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 42.2
18 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA V 41.1
19 Concanen Terrence Mundaring WA V SV 40.1
F Standard-A
1 Purdy Graham Northampton WA 60.3
2 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA SV 59.5
2 Oates Graham Busselton 56 WA 59.5
4 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 59.3
5 Keogh Catherine Beverley WA L 57.4
6 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA 57.3
6 Hallam Bill Beverley WA 57.3
8 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 56.4
9 Whittemore Tony City of Subiaco WA V SV 56.2
9 Cole David Yarloop WA V 56.2
11 Lloyd Bruce Albany WA V 54.4
12 Lockley Ron Wurgabup WA V 54.2
12 Sweetman Gregory Carnarvon 54.2
14 Jones Paul Albany 19 WA V 53.2
15 Moore James Wurgabup WA V SV PP 50.1
F Standard-B
1 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 58.4
2 Carver Neil City of Subiaco WA V SV 57.2
3 Moffat Ellen Esperance 154 WA 55.2
4 Harris Hugh City of Subiaco WA V SV 55.1
5 Hurst Ric South Perth 7 WA V SV 54.1
6 Cunningham Noel Yarloop WA V SV 51.2
7 Moore Ashley Wurgabup WA 51.1
8 Davis Rodney Busselton 56 WA V 50.2
9 Bridges Brian Esperance WA 50.0
9 Lydiate Ross Cuballing 69 WA V SV 50.0
11 Alford David Bassendean Bellevue WA V SV 49.0
12 Stone Martin Wurgabup 48.1
13 Fairclough Belinda Bassendean Bellevue WA L 47.1
14 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue V SV 31.1
F Open
1 Ogle David Wurgabup WA SV 58.6
2 Bunyan Brett Boddington WA 58.4
3 Kinnear Bob Boddington WA V SV 56.2
4 Moffat Adrian Esperance 154 WA 54.1
5 Piper Bruce Geraldton Greenough WA V 53.1
6 Stuart John Esperance V 51.0
FTR
1 Hurley Michelle Esperance WA L 57.2
2 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA 55.3
3 Hathaway Gavin Albany WA 55.2
4 Whittemore Anna City of Subiaco WA V L 54.2
5 Dickenson Judy Mundaring L 53.2
6 Smith Paul Kambalda WA 53.1
7 PORTER John Subiaco Rifle Club 50.0

Match 1 - 300mts - 300M

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division 1
1 McSHANE Warren City of Subiaco WA V 50.7
2 Milentis Mark Manjimup 137 WA SP 49.4
3 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA SP PP 49.3
4 Forsberg Mick Manjimup 137 WA 48.6
5 Hughes Neil City of Subiaco WA V SP 48.5
6 McDONALD Shayne Albany WA SP 48.3
7 McSHANE Stephen City of Subiaco WA V SP 48.2
8 Hughes Barry Albany 19 WA V 47.5
9 Sakich Steven Mundaring WA 47.4
10 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V SP 47.1
11 Wagland Janet Perth - Fremantle 293 WA 46.4
12 Felton David Albany WA V SV 46.3
13 Eaton Merv Northam 106 WA V 46.2
14 Crago Stephen East Perth 185 WA 46.1
15 Schlink Tony Mundaring WA V 45.3
16 Bellert John Kalgoorlie 11 WA 45.1
17 Joyce Paul Mundaring 41 WA 43.2
17 Brooks Ray Chapman Valley 83 WA 43.2
19 Newbey Scott Wurgabup WA 43.0
Division 2
1 McCarthy Lara Perth Fremantle WA L 49.5
2 Trease Alan Manjimup WA T 49.4
3 Watts Murray East Perth WA 48.0
4 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA L 47.1
5 Hicks David City of Subiaco WA V 46.2
6 Hopkin Paul Darling Range Rifle Club WA V SV 45.4
7 Concanen Terrence Mundaring WA V SV 45.3
7 Frehner Ian City of Subiaco WA V SV 45.3
9 Samuel Kerry City of Subiaco WA V 44.3
10 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA V 44.1
10 Lidgard Kent Mandurah 43 WA 44.1
12 Byass Gary Albany 19 WA 44.0
13 Dore Alan Darling Range WA 43.0
14 Baxter Jeff Wurgabup WA 42.2
15 Jeffery Tyler Albany 42.1
16 McShane Louise City of Subiaco WA V L 41.1
17 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 41.0
17 Rhodes Colin Mundaring WA SV 41.0
19 Turner Graeme Mundaring WA V 39.1
F Standard-A
1 Oates Graham Busselton 56 WA 59.5
2 Hallam Bill Beverley WA 58.6
3 Lloyd Bruce Albany WA V 58.3
3 Purdy Graham Northampton WA 58.3
5 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 58.1
6 Keogh Catherine Beverley WA L 57.3
6 Cole David Yarloop WA V 57.3
8 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 57.2
9 Sweetman Gregory Carnarvon 56.2
9 Whittemore Tony City of Subiaco WA V SV 56.2
11 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA SV 56.0
12 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA 55.3
13 Lockley Ron Wurgabup WA V 54.3
14 Jones Paul Albany 19 WA V 52.0
15 Moore James Wurgabup WA V SV PP 51.0
F Standard-B
1 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 58.3
1 Moore Ashley Wurgabup WA 58.3
3 Harris Hugh City of Subiaco WA V SV 56.4
4 Hurst Ric South Perth 7 WA V SV 55.3
5 Lydiate Ross Cuballing 69 WA V SV 54.2
6 Cunningham Noel Yarloop WA V SV 53.3
7 Carver Neil City of Subiaco WA V SV 53.2
8 Davis Rodney Busselton 56 WA V 53.1
9 Moffat Ellen Esperance 154 WA 52.2
10 Bridges Brian Esperance WA 51.1
10 Fairclough Belinda Bassendean Bellevue WA L 51.1
12 Alford David Bassendean Bellevue WA V SV 50.1
13 Stone Martin Wurgabup 46.0
14 Kuffer-Barillet Danny Bassendean/Bellevue V SV 28.0
F Open
1 Bunyan Brett Boddington WA 60.7
2 Ogle David Wurgabup WA SV 59.4
3 Kinnear Bob Boddington WA V SV 58.5
4 Piper Bruce Geraldton Greenough WA V 56.2
5 Moffat Adrian Esperance 154 WA 55.1
6 Stuart John Esperance V 48.0
FTR
1 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA 57.1
2 Whittemore Anna City of Subiaco WA V L 55.3
3 Hurley Michelle Esperance WA L 55.2
4 Dickenson Judy Mundaring L 52.3
5 Hathaway Gavin Albany WA 51.3
6 Smith Paul Kambalda WA 48.1
7 PORTER John Subiaco Rifle Club 23.1