Coolilup Cup 2017 Results

Match 4 - Aggregate - Coolilup Cup Aggregate

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division 1
1 Moore John Leonora WA 149.18
2 Milentis Mark Manjimup 137 WA SP 148.16
3 Mackay Laurie Kambalda 288 WA V 148.12
4 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V SP 145.17
5 Watts Murray East Perth 185 WA 145.8
6 McDONALD Shayne Albany WA SP 145.8
7 Felton David Subiaco WA V SV 143.10
8 Dods Allan Subiaco WA V 143.10
9 Watkins Peter Subiaco WA V SP 143.7
10 Crago Stephen East Perth 185 WA 138.9
Division 2
1 Sue Kenneth Busselton 56 WA V 145.8
2 Dods Colin Karratha 291 WA 144.9
3 Taylor Russell Leonora WA V SP 144.8
4 Wittorff George Bunbury 12 WA V SV SP 143.7
5 Dods Chris Subiaco WA V 143.6
6 Trease Alan Manjimup WA T 142.10
7 Schlink Tony Mundaring WA 140.9
8 Samuel Kerry Subiaco WA V 138.12
9 Lemay Carol Bunbury 12 WA 135.8
10 Hitch Jodie East Perth 185 WA 116.2
Division 4
1 Kocsis Frank Swanbourne Sporting Shooters Club 141.11
2 Nixon Jack Busselton 56 WA 138.9
3 Hohnen John Busselton 56 WA 128.7
4 Davey Julien Busselton 56 WA 124.6
5 Davis Rodney Busselton 56 WA V 121.5
6 Kelly David Busselton 56 WA 116.0
7 Smith Kim Busselton WA 108.3
8 Johnson Darryl Busselton 56 WA 101.5
F Standard-A
1 Oates Graham Busselton 56 WA 178.19
2 Hambleton Mal South Perth 7 WA V SV 178.15
3 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 174.16
4 Keogh Cathy Subiaco WA L 174.12
5 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 170.9
6 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 157.6
F Standard-B
1 Small Michelle Esperance WA L 174.8
2 Carver Neil Subiaco WA V SV 171.7
3 Penny Anthony Darling Range Rifle Club WA 170.7
4 Goldsworthy Douglas Busselton 56 WA 168.8
5 Harris Hugh Subiaco Rifle Club WA V SV 165.4
6 Nielsen John Leonora WA 164.10
F Open
1 Yates Bradley Busselton 56 WA 179.17
2 Kinnear Bob Boddington WA V SV 178.14
3 Burton Ross Busselton 56 WA 177.16
4 Day Courtney Busselton 56 WA 176.16
5 Day Brad Busselton 56 WA 174.11
6 Hurley Ray Esperance WA 171.10
7 Yates Neil Busselton WA 169.5
8 Lemay Ronald Busselton 56 WA 165.5
9 Ogle David Wurgabup WA SV 158.9

Match 3 - 600m

Place Last Name Preferred Name Club State Shots Info Score
Division 1
1 Moore John Leonora WA VVVVVV55V5 50.7
2 Mackay Laurie Kambalda 288 WA 555VV5V5VV V 50.5
3 Watkins Peter Subiaco WA 55VV55V545 V SP 49.3
4 Felton David Subiaco WA VV4VV45VVV V SV 48.7
5 Milentis Mark Manjimup 137 WA VVVV54554V SP 48.5
6 McDONALD Shayne Albany WA 5445V555VV SP 48.3
7 Watts Murray East Perth 185 WA V55455V4V5 48.3
8 Syme Ian Dalwallinu 208 WA 555V4V45V4 V SP 47.3
9 Crago Stephen East Perth 185 WA V454VV4455 46.3
10 Dods Allan Subiaco WA 554V44VV45 V 46.3
Division 2
1 Taylor Russell Leonora WA 5555V55555 V SP 50.1
2 Dods Chris Subiaco WA 5V55V5VV54 V 49.4
3 Sue Kenneth Busselton 56 WA V5455555V5 V 49.2
4 Samuel Kerry Subiaco WA VV5VV44V55 V 48.5
5 Schlink Tony Mundaring WA 445554VV5V 47.3
6 Wittorff George Bunbury 12 WA 55545V4V45 V SV SP 47.2
7 Trease Alan Manjimup WA 54VV5444VV T 46.4
8 Dods Colin Karratha 291 WA 5454V45545 46.1
9 Lemay Carol Bunbury 12 WA 44V544VV54 45.3
10 Hitch Jodie East Perth 185 WA 5454V44V44 44.2
Division 4
1 Kocsis Frank Swanbourne Sporting Shooters Club VV4VV4V45V 47.6
2 Nixon Jack Busselton 56 WA 5VV554V244 44.3
3 Davis Rodney Busselton 56 WA 232V454554 V 39.1
4 Smith Kim Busselton WA 453344VV32 38.2
5 Hohnen John Busselton 56 WA V244V54332 37.2
6 Kelly David Busselton 56 WA 5224534253 35.0
7 Johnson Darryl Busselton 56 WA V442224V23 33.2
8 Davey Julien Busselton 56 WA 502222V554 32.1
F Standard-A
1 Hambleton Mal South Perth 7 WA 66X6X6XX66 V SV 60.4
2 Keogh Cathy Subiaco WA X566XX6X6X L 59.5
3 Blechynden Denis Beverley 10 WA X666X6656X V SV 59.3
4 Reid Mahlon Boddington 214 WA 6XX55XXX6X V SV SP 58.6
5 Oates Graham Busselton 56 WA 6XX5X566XX 58.5
6 Littlely David Bassendean Bellevue WA 5656546354 V SV 49.0
F Standard-B
1 Goldsworthy Douglas Busselton 56 WA X56X6666X6 59.3
2 Small Michelle Esperance WA 66X6666X55 L 58.2
3 Carver Neil Subiaco WA 565X566X66 V SV 57.2
4 Penny Anthony Darling Range Rifle Club WA 5565X65666 56.1
5 Harris Hugh Subiaco Rifle Club WA 6654666555 V SV 54.0
6 Nielsen John Leonora WA 5444X6X54X 50.3
F Open
1 Yates Bradley Busselton 56 WA XX6XX66XX6 60.6
2 Day Brad Busselton 56 WA 6X6XX66X66 60.4
3 Hurley Ray Esperance WA 66XX66X6X5 59.4
4 Kinnear Bob Boddington WA 566XXX6666 V SV 59.3
5 Day Courtney Busselton 56 WA 6666X5X5XX 58.4
6 Burton Ross Busselton 56 WA X6655XXX65 57.4
7 Yates Neil Busselton WA 65X55666X6 57.2
8 Lemay Ronald Busselton 56 WA X45X666655 55.2
9 Ogle David Wurgabup WA X655554X5X SV 53.3

Match 2 - 500m

Place Last Name Preferred Name Club State Shots Info Score
Division 1
1 Syme Ian Dalwallinu 208 WA VVVVVVVVVV V SP 50.10
2 Milentis Mark Manjimup 137 WA 55VVVV555V SP 50.5
3 Watts Murray East Perth 185 WA V555555V5V 50.3
4 Moore John Leonora WA 54V5555VVV 49.4
5 Mackay Laurie Kambalda 288 WA VVV555V544 V 48.4
6 McDONALD Shayne Albany WA V4VV555455 SP 48.3
7 Dods Allan Subiaco WA 4555545V55 V 48.1
8 Watkins Peter Subiaco WA 4VV4V5554V V SP 47.4
9 Felton David Subiaco WA 45545V54V4 V SV 46.2
10 Crago Stephen East Perth 185 WA 5443545V4V 44.2
Division 2
1 Schlink Tony Mundaring WA 5VV5V5V5VV 50.6
2 Dods Colin Karratha 291 WA 55455VV5VV 49.4
3 Taylor Russell Leonora WA 55VVVV5455 V SP 49.4
4 Trease Alan Manjimup WA 55VV5V4555 T 49.3
5 Wittorff George Bunbury 12 WA 554V555V4V V SV SP 48.3
6 Sue Kenneth Busselton 56 WA 555V44VV55 V 48.3
7 Lemay Carol Bunbury 12 WA 4V55544V5V 47.3
8 Dods Chris Subiaco WA V4445554V5 V 46.2
9 Samuel Kerry Subiaco WA VV5444445V V 45.3
10 Hitch Jodie East Perth 185 WA 5453333355 39.0
Division 4
1 Hohnen John Busselton 56 WA 555552V55V 47.2
2 Kocsis Frank Swanbourne Sporting Shooters Club 55VV545445 47.2
3 Nixon Jack Busselton 56 WA 55552545V4 45.1
4 Davis Rodney Busselton 56 WA V4255V355V V 44.3
5 Davey Julien Busselton 56 WA 0V55555VV4 44.3
6 Kelly David Busselton 56 WA 5543343554 41.0
7 Smith Kim Busselton WA 3335V44544 40.1
8 Johnson Darryl Busselton 56 WA 53V3550223 33.1
F Standard-A
1 Oates Graham Busselton 56 WA X6XXXXXXXX 60.9
2 Hambleton Mal South Perth 7 WA 6X66XXXX66 V SV 60.5
3 Reid Mahlon Boddington 214 WA 66XXX665X6 V SV SP 59.4
4 Blechynden Denis Beverley 10 WA 65XX6X65XX V SV 58.5
5 Keogh Cathy Subiaco WA 5666X656XX L 58.3
6 Littlely David Bassendean Bellevue WA 5X6X6550X6 V SV 51.3
F Standard-B
1 Nielsen John Leonora WA 56X66X6XX6 59.4
2 Small Michelle Esperance WA X6646X5X6X L 57.4
3 Harris Hugh Subiaco Rifle Club WA 66X5656656 V SV 57.1
4 Penny Anthony Darling Range Rifle Club WA 5545XXXX66 55.4
5 Carver Neil Subiaco WA X556656556 V SV 55.1
6 Goldsworthy Douglas Busselton 56 WA 34466665XX 52.2
F Open
1 Day Courtney Busselton 56 WA XXXXX6X6X6 60.7
2 Burton Ross Busselton 56 WA 6X6XXXXX66 60.6
3 Kinnear Bob Boddington WA X6X5XXXXX6 V SV 59.7
4 Yates Bradley Busselton 56 WA X65XXXXX66 59.6
5 Yates Neil Busselton WA 656X66X566 58.2
6 Hurley Ray Esperance WA 665X66X566 58.2
7 Day Brad Busselton 56 WA 5566XXX55X 56.4
8 Ogle David Wurgabup WA 4656XX56X6 SV 56.3
9 Lemay Ronald Busselton 56 WA 6X65665555 55.1

Match 1 - 300m

Place Last Name Preferred Name Club State Shots Info Score
Division 1
1 Moore John Leonora WA VVV5VV55VV 50.7
2 Milentis Mark Manjimup 137 WA 55V5VVVV5V SP 50.6
3 Mackay Laurie Kambalda 288 WA 55V5V555V5 V 50.3
4 Dods Allan Subiaco WA V5VV45V5VV V 49.6
5 McDONALD Shayne Albany WA V545V55555 SP 49.2
6 Felton David Subiaco WA 545555V555 V SV 49.1
7 Crago Stephen East Perth 185 WA 454V55VVV5 48.4
8 Syme Ian Dalwallinu 208 WA VV55VV5544 V SP 48.4
9 Watts Murray East Perth 185 WA 5V545V5544 47.2
10 Watkins Peter Subiaco WA 4545555545 V SP 47.0
Division 2
1 Dods Colin Karratha 291 WA V55VVV4555 49.4
2 Sue Kenneth Busselton 56 WA 5454V555VV V 48.3
3 Wittorff George Bunbury 12 WA 5V45V55455 V SV SP 48.2
4 Dods Chris Subiaco WA 5455455555 V 48.0
5 Trease Alan Manjimup WA 5VV554454V T 47.3
6 Samuel Kerry Subiaco WA 4V444V5VV4 V 45.4
7 Taylor Russell Leonora WA V4V54454V4 V SP 45.3
8 Lemay Carol Bunbury 12 WA 444V5444V4 43.2
9 Schlink Tony Mundaring WA 5545434553 43.0
10 Hitch Jodie East Perth 185 WA 5214443514 33.0
Division 4
1 Nixon Jack Busselton 56 WA VV5VVV5554 49.5
2 Davey Julien Busselton 56 WA 555V45V545 48.2
3 Kocsis Frank Swanbourne Sporting Shooters Club V555455VV3 47.3
4 Hohnen John Busselton 56 WA VV2355545V 44.3
5 Kelly David Busselton 56 WA 5353344544 40.0
6 Davis Rodney Busselton 56 WA V534343353 V 38.1
7 Johnson Darryl Busselton 56 WA 5225V3V233 35.2
8 Smith Kim Busselton WA 5332540224 30.0
F Standard-A
1 Oates Graham Busselton 56 WA 6XXX6XX666 60.5
2 Hambleton Mal South Perth 7 WA XXXX5X6X65 V SV 58.6
3 Reid Mahlon Boddington 214 WA X556XX5XXX V SV SP 57.6
4 Keogh Cathy Subiaco WA 566655XXXX L 57.4
5 Littlely David Bassendean Bellevue WA X5X66X6565 V SV 57.3
6 Blechynden Denis Beverley 10 WA 655556546X V SV 53.1
F Standard-B
1 Carver Neil Subiaco WA 66X5XX666X V SV 59.4
2 Penny Anthony Darling Range Rifle Club WA 6665666X6X 59.2
3 Small Michelle Esperance WA 6666656XX6 L 59.2
4 Goldsworthy Douglas Busselton 56 WA 5XX56665X6 57.3
5 Nielsen John Leonora WA 55X66X555X 55.3
6 Harris Hugh Subiaco Rifle Club WA 4565XX556X V SV 54.3
F Open
1 Burton Ross Busselton 56 WA 6XXX6X66XX 60.6
2 Yates Bradley Busselton 56 WA X666XX66XX 60.5
3 Kinnear Bob Boddington WA 66XX66XX66 V SV 60.4
4 Day Courtney Busselton 56 WA 55666XXXXX 58.5
5 Day Brad Busselton 56 WA X56XX56666 58.3
6 Lemay Ronald Busselton 56 WA 5X56555X66 55.2
7 Hurley Ray Esperance WA X5XX5X5555 54.4
8 Yates Neil Busselton WA 5555X56665 54.1
9 Ogle David Wurgabup WA X6XX543454 SV 49.3