Albany Rifle Club Prize Meeting 2019 Results

Match 4 - Aggregate - Grand Aggregate

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division 1
1 Hughes Barry Albany 19 WA V 148.13
2 Milentis Mark Manjimup 137 WA SP 146.13
3 Carlsen Gary Albany 19 WA V 145.9
4 McSHANE Warren City of Subiaco WA V 144.11
5 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V SP 144.9
6 Forsberg Mick Manjimup 137 WA 143.6
7 Brooks Ray Chapman Valley 83 WA 142.6
8 Felton David Subiaco WA V SV 141.10
9 McSHANE Stephen City of Subiaco WA V SP 140.9
9 McDONALD Shayne Albany WA SP 140.9
11 Felton Laura Subiaco WA V L 139.9
12 Barrett William Kalgoorlie 11 WA V 138.11
13 Frehner Ian City of Subiaco WA V SV 138.7
14 Becher John Mundaring WA V SV 138.5
15 Schlink Tony Mundaring WA V 138.4
16 Hughes Neil City of Subiaco WA V SP 136.6
17 Eaton Merv Northam 106 WA V 135.8
Division 2
1 Watts Murray Mundaring 41 WA 146.12
2 Trease Alan Manjimup WA T 142.7
3 McCarthy Lara Perth Fremantle WA L 140.12
4 Byass Gary Albany 19 WA 136.6
5 Concanen Terrence Mundaring WA V SV 135.8
6 Turner Graeme Mundaring WA V 135.5
7 Coombe Dennis Albany 19 WA V PP 134.5
8 Dods Colin City of Subiaco WA V L 133.9
9 Jeffery Tyler Albany 131.5
10 McShane Louise City of Subiaco WA V L 130.8
11 Lidgard Kent Mandurah 43 WA 128.5
12 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA V 127.4
13 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 124.3
14 Dore Alan Darling Range WA 121.2
F Standard-A
1 Hallam Bill Beverley 173.15
2 Sweetman Gregory Carnarvon 173.11
3 Lloyd Bruce Albany WA V 170.8
4 Oates Graham Busselton 56 WA 169.7
5 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 168.6
6 Keogh Catherine Beverley L 168.4
7 Cole David Yarloop WA V 164.5
8 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 163.8
9 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA 163.6
10 Purdy Graham Geraldton Greenough WA 161.5
F Standard-B
1 Jones Paul Albany 19 WA V 168.5
2 Hurst Ric South Perth 7 WA V SV 166.8
3 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA SV 162.13
4 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 161.3
5 Lockley Ron Wurgabup WA V 160.4
6 Moffat Ellen Esperance 154 WA 158.5
7 Bridges Brian Esperance WA 158.3
8 Carver Neil City of Subiaco WA V SV 157.7
9 Alford David Bassendean Bellevue WA V SV 148.6
10 Cunningham Noel Yarloop WA V SV 146.4
11 Stone Martin Wurgabup 132.2
F Open
1 Kinnear Bob Boddington WA V SV 175.10
2 Ogle David Wurgabup WA SV 175.8
3 Piper Bruce Geraldton Greenough WA V 164.7
4 Moffat Adrian Esperance 154 WA 163.7
5 Stuart John Esperance V 154.5
FTR
1 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA 172.11
2 Dickenson Judy Mundaring L 153.3
3 Hathaway Gavin Albany WA 145.5

Match 3 - The Ken Calcott - The Ken Calcott

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division 1
1 Carlsen Gary Albany 19 WA V 50.3
2 Hughes Barry Albany 19 WA V 49.3
2 Felton David Subiaco WA V SV 49.3
4 Felton Laura Subiaco WA V L 48.4
4 Brooks Ray Chapman Valley 83 WA 48.4
4 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V SP 48.4
7 Schlink Tony Mundaring WA V 48.3
8 Forsberg Mick Manjimup 137 WA 48.1
9 Hughes Neil City of Subiaco WA V SP 47.3
9 Becher John Mundaring WA V SV 47.3
9 Milentis Mark Manjimup 137 WA SP 47.3
9 McSHANE Warren City of Subiaco WA V 47.3
9 McDONALD Shayne Albany WA SP 47.3
14 McSHANE Stephen City of Subiaco WA V SP 46.2
15 Barrett William Kalgoorlie 11 WA V 45.3
16 Eaton Merv Northam 106 WA V 44.1
17 Frehner Ian City of Subiaco WA V SV 43.2
Division 2
1 Watts Murray Mundaring 41 WA 49.4
2 Trease Alan Manjimup WA T 47.2
2 Byass Gary Albany 19 WA 47.2
4 McCarthy Lara Perth Fremantle WA L 46.3
5 Turner Graeme Mundaring WA V 46.2
6 Concanen Terrence Mundaring WA V SV 45.2
7 Jeffery Tyler Albany 44.3
8 Coombe Dennis Albany 19 WA V PP 44.2
9 Dods Colin City of Subiaco WA V L 42.3
10 McShane Louise City of Subiaco WA V L 41.1
11 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 40.1
11 Lidgard Kent Mandurah 43 WA 40.1
13 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA V 39.0
14 Dore Alan Darling Range WA 38.0
F Standard-A
1 Hallam Bill Beverley 57.3
1 Cole David Yarloop WA V 57.3
1 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 57.3
4 Lloyd Bruce Albany WA V 57.1
5 Sweetman Gregory Carnarvon 56.2
6 Oates Graham Busselton 56 WA 53.2
7 Keogh Catherine Beverley L 52.2
8 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 52.0
9 Purdy Graham Geraldton Greenough WA 51.1
9 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA 51.1
F Standard-B
1 Hurst Ric South Perth 7 WA V SV 56.2
2 Jones Paul Albany 19 WA V 55.1
3 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA SV 52.5
4 Lockley Ron Wurgabup WA V 52.2
5 Bridges Brian Esperance WA 52.1
6 Cunningham Noel Yarloop WA V SV 51.1
7 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 51.0
8 Alford David Bassendean Bellevue WA V SV 50.3
9 Moffat Ellen Esperance 154 WA 49.3
10 Carver Neil City of Subiaco WA V SV 47.1
11 Stone Martin Wurgabup 42.0
F Open
1 Kinnear Bob Boddington WA V SV 57.2
2 Ogle David Wurgabup WA SV 57.0
3 Moffat Adrian Esperance 154 WA 55.2
4 Piper Bruce Geraldton Greenough WA V 54.3
5 Stuart John Esperance V 51.2
FTR
1 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA 57.4
2 Dickenson Judy Mundaring L 54.1
3 Hathaway Gavin Albany WA 47.1

Match 2 - The Arthur Carlsen - The Arthur Carlsen

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division 1
1 Hughes Barry Albany 19 WA V 50.5
2 Frehner Ian City of Subiaco WA V SV 50.3
3 Milentis Mark Manjimup 137 WA SP 49.5
4 McDONALD Shayne Albany WA SP 48.5
4 Forsberg Mick Manjimup 137 WA 48.5
6 McSHANE Warren City of Subiaco WA V 48.4
7 Barrett William Kalgoorlie 11 WA V 48.3
7 Carlsen Gary Albany 19 WA V 48.3
9 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V SP 48.2
9 Becher John Mundaring WA V SV 48.2
11 Schlink Tony Mundaring WA V 48.0
12 McSHANE Stephen City of Subiaco WA V SP 46.2
12 Brooks Ray Chapman Valley 83 WA 46.2
12 Eaton Merv Northam 106 WA V 46.2
15 Hughes Neil City of Subiaco WA V SP 45.1
16 Felton Laura Subiaco WA V L 44.3
17 Felton David Subiaco WA V SV 44.2
Division 2
1 Watts Murray Mundaring 41 WA 49.3
2 Trease Alan Manjimup WA T 48.3
3 McCarthy Lara Perth Fremantle WA L 47.4
4 Coombe Dennis Albany 19 WA V PP 47.1
5 Jeffery Tyler Albany 46.2
6 Byass Gary Albany 19 WA 46.1
7 Dods Colin City of Subiaco WA V L 45.3
8 McShane Louise City of Subiaco WA V L 45.2
9 Turner Graeme Mundaring WA V 45.1
10 Concanen Terrence Mundaring WA V SV 44.2
11 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA V 43.2
11 Dore Alan Darling Range WA 43.2
13 Lidgard Kent Mandurah 43 WA 41.2
14 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 40.1
F Standard-A
1 Keogh Catherine Beverley L 60.1
2 Hallam Bill Beverley 59.7
3 Sweetman Gregory Carnarvon 58.5
4 Oates Graham Busselton 56 WA 57.4
5 Lloyd Bruce Albany WA V 55.3
6 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 55.2
7 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 54.5
8 Cole David Yarloop WA V 53.1
9 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA 53.0
10 Purdy Graham Geraldton Greenough WA 50.2
F Standard-B
1 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA SV 57.6
2 Hurst Ric South Perth 7 WA V SV 57.3
3 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 56.2
4 Lockley Ron Wurgabup WA V 56.1
5 Jones Paul Albany 19 WA V 55.0
6 Carver Neil City of Subiaco WA V SV 53.1
6 Moffat Ellen Esperance 154 WA 53.1
8 Bridges Brian Esperance WA 50.2
9 Cunningham Noel Yarloop WA V SV 48.1
10 Alford David Bassendean Bellevue WA V SV 47.2
11 Stone Martin Wurgabup 46.1
F Open
1 Kinnear Bob Boddington WA V SV 60.5
2 Ogle David Wurgabup WA SV 60.4
3 Moffat Adrian Esperance 154 WA 56.4
3 Piper Bruce Geraldton Greenough WA V 56.4
5 Stuart John Esperance V 52.3
FTR
1 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA 58.6
2 Dickenson Judy Mundaring L 53.2
3 Hathaway Gavin Albany WA 48.2

Match 1 - The Les Knight - The Les Knight

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division 1
1 Milentis Mark Manjimup 137 WA SP 50.5
2 Hughes Barry Albany 19 WA V 49.5
3 McSHANE Warren City of Subiaco WA V 49.4
4 Felton David Subiaco WA V SV 48.5
4 McSHANE Stephen City of Subiaco WA V SP 48.5
6 Syme Ian Dalwallinu 208 WA V SP 48.3
7 Brooks Ray Chapman Valley 83 WA 48.0
8 Carlsen Gary Albany 19 WA V 47.3
9 Felton Laura Subiaco WA V L 47.2
10 Forsberg Mick Manjimup 137 WA 47.0
11 Barrett William Kalgoorlie 11 WA V 45.5
11 Eaton Merv Northam 106 WA V 45.5
13 Frehner Ian City of Subiaco WA V SV 45.2
14 McDONALD Shayne Albany WA SP 45.1
15 Hughes Neil City of Subiaco WA V SP 44.2
16 Becher John Mundaring WA V SV 43.0
17 Schlink Tony Mundaring WA V 42.1
Division 2
1 Watts Murray Mundaring 41 WA 48.5
2 McCarthy Lara Perth Fremantle WA L 47.5
3 Lidgard Kent Mandurah 43 WA 47.2
3 Trease Alan Manjimup WA T 47.2
5 Concanen Terrence Mundaring WA V SV 46.4
6 Dods Colin City of Subiaco WA V L 46.3
7 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA V 45.2
8 McShane Louise City of Subiaco WA V L 44.5
9 Turner Graeme Mundaring WA V 44.2
10 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 44.1
11 Byass Gary Albany 19 WA 43.3
12 Coombe Dennis Albany 19 WA V PP 43.2
13 Jeffery Tyler Albany 41.0
14 Dore Alan Darling Range WA 40.0
F Standard-A
1 Purdy Graham Geraldton Greenough WA 60.2
2 Dei Giudici Ben Carnarvon 65 WA 59.5
3 Sweetman Gregory Carnarvon 59.4
4 Oates Graham Busselton 56 WA 59.1
5 Lloyd Bruce Albany WA V 58.4
6 Hallam Bill Beverley 57.5
7 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 57.3
8 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 56.1
8 Keogh Catherine Beverley L 56.1
10 Cole David Yarloop WA V 54.1
F Standard-B
1 Jones Paul Albany 19 WA V 58.4
2 Carver Neil City of Subiaco WA V SV 57.5
3 Moffat Ellen Esperance 154 WA 56.1
4 Bridges Brian Esperance WA 56.0
5 Norwood Ashley Geraldton Greenough WA 54.1
6 Hurst Ric South Perth 7 WA V SV 53.3
7 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA SV 53.2
8 Lockley Ron Wurgabup WA V 52.1
9 Alford David Bassendean Bellevue WA V SV 51.1
10 Cunningham Noel Yarloop WA V SV 47.2
11 Stone Martin Wurgabup 44.1
F Open
1 Ogle David Wurgabup WA SV 58.4
2 Kinnear Bob Boddington WA V SV 58.3
3 Piper Bruce Geraldton Greenough WA V 54.0
4 Moffat Adrian Esperance 154 WA 52.1
5 Stuart John Esperance V 51.0
FTR
1 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA 57.1
2 Hathaway Gavin Albany WA 50.2
3 Dickenson Judy Mundaring L 46.0