Albany Rifle Club PM 2017 Results

Match 4 - Aggregate - Friday Aggregate

Place Last Name Preferred Name Club State Info Score
Division 1
1 Watkins Peter City of Subiaco WA V SV SP 148.10
2 Hughes Barry Albany 19 WA V 148.9
3 Forsberg Mick Manjimup 137 WA 147.16
4 Green Micheal Kambalda 288 WA V 146.11
5 Mackay Laurie Bencubbin WA V SV 146.8
6 Milentis Mark Manjimup 137 WA SP 145.12
7 Watkins Paul Chapman Valley WA V SV 145.12
8 Becher John East Perth WA V SV 144.12
9 Martin David City of Subiaco WA V SV 143.10
10 Wittorff George Bunbury 12 WA V SV SP 143.8
11 Brooks Ray Chapman Valley 83 WA 142.13
12 Reddin Michael Mount Barker WA 142.11
13 Newbey Scott Wurgabup WA 141.11
14 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 141.10
15 Frehner Ian City of Subiaco WA V SV 139.10
16 Crago Stephen East Perth 185 WA 138.9
17 Whisson Bradley City of Subiaco WA V 138.6
18 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA SP PP 137.3
Division 2
1 Trease Alan Manjimup WA T 146.8
2 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA L 143.12
3 ODonnell Leigh Pacific QLD 143.6
4 Dods Colin City of Subiaco WA V L 141.6
5 Schlink Tony Mundaring WA V 140.13
6 Samuel Kerry City of Subiaco WA V 138.11
7 Copeland Ian Nungarin 236 WA SP 138.8
8 Mortimer Stephen Esperance Rifle Club WA V 137.8
9 Dixon Ros Wurgabup WA 137.8
10 Byass Gary Albany 19 WA 136.9
11 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA V 135.6
12 Sjepcevich Bob Mundaring WA V SV 132.9
13 Davis Rodney Busselton 56 WA V 131.8
14 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 126.4
15 Pearce Phil Mt Barker WA V SV 121.2
16 Concanen Merv City of Subiaco WA SV 120.8
17 McCarthy Lara Perth Fremantle WA L 118.2
F Standard-A
1 Hallam Bill Beverley WA 173.12
2 Giles Chris Wurgabup WA 172.5
3 Reid Mahlon Boddington 214 WA V SV SP 171.9
4 Blechynden Denis Beverley 10 WA V SV 169.10
5 Keogh Catherine Beverley WA L 168.8
6 Whittemore Tony City of Subiaco WA V SV 167.10
7 Jones Paul Albany 19 WA V 167.7
8 Cole David Yarloop WA V 166.6
9 Littlely David Bassendean Bellevue WA V SV 166.5
10 Hunt Nigel Northampton 111 WA V 166.5
11 Hurst Ric South Perth 7 WA V SV 165.5
12 Thompson William Albany 19 WA V SV 162.5
13 Alford David Bassendean Bellevue WA V SV 146.4
F Standard-B
1 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA 170.8
2 Broad Tim Mt Barker WA 166.3
3 Price William Albany 19 WA V SV 161.6
4 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA SV 160.7
5 Neville Terry Esperance 154 WA V 160.3
6 Ansquer Serge Albany WA 159.4
7 Carver Neil City of Subiaco WA V SV 159.3
8 Lockley Ron Wurgabup WA V 158.7
9 Dickenson Judy Mundaring L 157.6
10 Cunningham Noel Yarloop WA V SV 151.5
11 Bryan Hugh Moora 92 WA V 141.1
12 Stirling Henry Kambalda 288 WA 127.1
F Open
1 Rees Rod Beverley 10 WA 176.14
2 Kinnear Bob Boddington WA V SV 175.9
3 Hurley Ray Esperance WA 174.7
4 Ogle David Wurgabup WA SV 171.4
5 Piper Bruce Geraldton Greenough WA V 169.8
6 Viviers Martin Esperance 154 WA 162.3
7 Hurley Michelle Esperance WA L 160.5
8 Brunt Haydn Esperance WA 154.6

Match 3 - The Ken Calcott - 800m - The Ken Calcott

Place Last Name Preferred Name Club State Shots Info Score
Division 1
1 Milentis Mark Manjimup 137 WA V5V555VVV5 SP 50.5
2 Forsberg Mick Manjimup 137 WA 5VVVVV554V 49.6
3 Green Micheal Kambalda 288 WA V54555V5V5 V 49.3
4 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 5555VV54V5 49.3
5 Watkins Peter City of Subiaco WA 5555VV5554 V SV SP 49.2
6 Mackay Laurie Bencubbin WA 5555455555 V SV 49.0
7 Hughes Barry Albany 19 WA 55VV54V554 V 48.3
8 Martin David City of Subiaco WA V55545554V V SV 48.2
9 Watkins Paul Chapman Valley WA 4V445VV5V5 V SV 47.4
10 Wittorff George Bunbury 12 WA V555V54355 V SV SP 47.2
11 Becher John East Perth WA 5V3535VVVV V SV 46.5
12 Frehner Ian City of Subiaco WA 55444V4V5V V SV 46.3
13 Brooks Ray Chapman Valley 83 WA V444V54V55 46.3
14 Reddin Michael Mount Barker WA 5V455V44V4 46.3
15 Newbey Scott Wurgabup WA V4V4544555 46.2
16 Crago Stephen East Perth 185 WA 55V545425V 45.2
17 Whisson Bradley City of Subiaco WA 35V445553V V 44.2
18 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 5435354543 SP PP 41.0
Division 2
1 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA 55V54VV5V4 L 48.4
2 ODonnell Leigh Pacific QLD 5545545V55 48.1
3 Trease Alan Manjimup WA 554454V555 T 47.1
4 Samuel Kerry City of Subiaco WA V5V4444VVV V 46.5
5 Dods Colin City of Subiaco WA 5554554V35 V L 46.1
6 Schlink Tony Mundaring WA V54V44V445 V 45.3
7 Copeland Ian Nungarin 236 WA 5V45534455 SP 45.1
8 Mortimer Stephen Esperance Rifle Club WA 454V4545V3 V 44.2
9 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA 5V55544452 V 44.1
10 Byass Gary Albany 19 WA 5545445443 43.0
11 Davis Rodney Busselton 56 WA 52V44444V5 V 42.2
12 Sjepcevich Bob Mundaring WA 4442V4VV35 V SV 41.3
13 Dixon Ros Wurgabup WA 54520V5V55 41.2
14 McCarthy Lara Perth Fremantle WA 523055535V L 38.1
15 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 5254354433 38.0
16 Concanen Merv City of Subiaco WA V3332VV434 SV 37.3
17 Pearce Phil Mt Barker WA 2235353325 V SV 33.0
F Standard-A
1 Giles Chris Wurgabup WA 5666666X66 59.1
2 Keogh Catherine Beverley WA 566555X666 L 56.1
3 Hunt Nigel Northampton 111 WA 6X65665646 V 56.1
4 Littlely David Bassendean Bellevue WA 56X6566565 V SV 56.1
5 Hallam Bill Beverley WA 65565565XX 55.2
6 Reid Mahlon Boddington 214 WA 55555666X6 V SV SP 55.1
7 Blechynden Denis Beverley 10 WA 6655566X55 V SV 55.1
8 Whittemore Tony City of Subiaco WA 5565565556 V SV 53.0
9 Thompson William Albany 19 WA 55564X45X5 V SV 51.2
10 Hurst Ric South Perth 7 WA 44565655X5 V SV 51.1
11 Jones Paul Albany 19 WA 65X5655445 V 51.1
12 Cole David Yarloop WA 5555X64455 V 50.1
13 Alford David Bassendean Bellevue WA 4455554555 V SV 47.0
F Standard-B
1 Broad Tim Mt Barker WA 6X66556656 57.1
2 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA 55565666X5 55.1
3 Cunningham Noel Yarloop WA 6456566555 V SV 53.0
4 Neville Terry Esperance 154 WA 56545555X6 V 52.1
5 Carver Neil City of Subiaco WA 6555563X56 V SV 52.1
6 Ansquer Serge Albany WA 665544X556 52.1
7 Price William Albany 19 WA 6624636XX5 V SV 50.2
8 Dickenson Judy Mundaring 5565554555 L 50.0
9 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA 23566X465X SV 49.2
10 Lockley Ron Wurgabup WA 5465464545 V 48.0
11 Bryan Hugh Moora 92 WA 4535444656 V 46.0
12 Stirling Henry Kambalda 288 WA 4355555504 41.0
F Open
1 Bunyan Brett Boddington WA 6XX65XXXX6 59.6
2 Kinnear Bob Boddington WA 66566X666X V SV 59.2
3 Piper Bruce Geraldton Greenough WA 545X66X6XX V 56.4
4 Rees Rod Beverley 10 WA 6545XX6666 56.2
5 Hurley Ray Esperance WA 6X55565665 55.1
6 Hurley Michelle Esperance WA 5X66455646 L 53.1
7 Ogle David Wurgabup WA 55656X5555 SV 53.1
8 Viviers Martin Esperance 154 WA 5655645656 53.0
9 Brunt Haydn Esperance WA 4555345556 47.0

Match 2 - The Arthur Carlsen - 700m - The Arthur Carlsen

Place Last Name Preferred Name Club State Shots Info Score
Division 1
1 Watkins Paul Chapman Valley WA 55V55VVVVV V SV 50.6
2 Green Micheal Kambalda 288 WA 5VVV5VVV55 V 50.6
3 Watkins Peter City of Subiaco WA 5555VVV5V5 V SV SP 50.4
4 Hughes Barry Albany 19 WA 5V555V5V55 V 50.3
5 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 55V5555555 SP PP 50.1
6 Brooks Ray Chapman Valley 83 WA V4VVVVVVVV 49.9
7 Becher John East Perth WA VVV55VV5V4 V SV 49.6
8 Forsberg Mick Manjimup 137 WA 5VV5554VVV 49.5
9 Frehner Ian City of Subiaco WA V5V5VV5V45 V SV 49.5
10 Wittorff George Bunbury 12 WA VV545V55V5 V SV SP 49.4
11 Reddin Michael Mount Barker WA 5V5V5V4555 49.3
12 Mackay Laurie Bencubbin WA 5VVV555554 V SV 49.3
13 Crago Stephen East Perth 185 WA VVVV5544V5 48.5
14 Martin David City of Subiaco WA 554VV5V45V V SV 48.4
15 Newbey Scott Wurgabup WA VV54454V5V 47.4
16 Milentis Mark Manjimup 137 WA 5V5V4544V5 SP 47.3
17 Whisson Bradley City of Subiaco WA V5V4455554 V 47.2
18 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 5VV443VV5V 46.5
Division 2
1 Trease Alan Manjimup WA 55VV555VV5 T 50.4
2 Dixon Ros Wurgabup WA VV555555V5 50.3
3 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA VVVVV5545V L 49.6
4 ODonnell Leigh Pacific QLD 545VV55VV5 49.4
5 Dods Colin City of Subiaco WA 5545555VV5 V L 49.2
6 Schlink Tony Mundaring WA VVV45VV4VV V 48.7
7 Byass Gary Albany 19 WA V5545V5V45 48.3
8 Mortimer Stephen Esperance Rifle Club WA 4V5VV5V445 V 47.4
9 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA 5VVVV45544 V 47.4
10 Davis Rodney Busselton 56 WA V53VV5535V V 46.4
11 Samuel Kerry City of Subiaco WA 35V545VV4V V 46.4
12 Copeland Ian Nungarin 236 WA 445VV5VV44 SP 46.4
13 Sjepcevich Bob Mundaring WA 5533VV555V V SV 46.3
14 Dickenson Simon Mundaring 41 WA VV45554V44 46.3
15 McCarthy Lara Perth Fremantle WA 3535V55454 L 44.1
16 Concanen Merv City of Subiaco WA VVV4424455 SV 43.3
17 Pearce Phil Mt Barker WA 255453V545 V SV 43.1
F Standard-A
1 Hurst Ric South Perth 7 WA 66X56X6X66 V SV 59.3
2 Hallam Bill Beverley WA X5666XX56X 58.4
3 Blechynden Denis Beverley 10 WA 6XX654XXX6 V SV 57.5
4 Reid Mahlon Boddington 214 WA X6XXX65X55 V SV SP 57.5
5 Jones Paul Albany 19 WA X6X5X6X556 V 57.4
6 Cole David Yarloop WA 6666X555X6 V 57.2
7 Giles Chris Wurgabup WA 5X666X5566 57.2
8 Thompson William Albany 19 WA 66666556X5 V SV 57.1
9 Whittemore Tony City of Subiaco WA XX5XX65556 V SV 56.4
10 Littlely David Bassendean Bellevue WA 6X5X666555 V SV 56.2
11 Hunt Nigel Northampton 111 WA 5X6664X556 V 55.2
12 Keogh Catherine Beverley WA 5X55655655 L 53.1
13 Alford David Bassendean Bellevue WA 5X54X53633 V SV 46.2
F Standard-B
1 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA 666XX655X6 58.3
2 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA 4566X66X6X SV 57.3
3 Lockley Ron Wurgabup WA X4X66X45XX V 55.5
4 Price William Albany 19 WA 66655X6564 V SV 55.1
5 Dickenson Judy Mundaring 64X645XX56 L 54.3
6 Carver Neil City of Subiaco WA 656655555X V SV 54.1
7 Ansquer Serge Albany WA 655546565X 53.1
8 Broad Tim Mt Barker WA 46435566X6 51.1
9 Cunningham Noel Yarloop WA 5560XX65X5 V SV 50.3
10 Neville Terry Esperance 154 WA 4456X56545 V 50.1
11 Bryan Hugh Moora 92 WA 554566X445 V 50.1
12 Stirling Henry Kambalda 288 WA 255455X525 44.1
F Open
1 Bunyan Brett Boddington WA X66X66XX6X 60.5
2 Rees Rod Beverley 10 WA 66X666X6XX 60.4
3 Ogle David Wurgabup WA 66666X6X66 SV 60.2
4 Kinnear Bob Boddington WA 6X656X66XX V SV 59.4
5 Piper Bruce Geraldton Greenough WA 6665X66X6X V 59.3
6 Hurley Ray Esperance WA 6666656X6X 59.2
7 Viviers Martin Esperance 154 WA 556555XX5X 54.3
8 Brunt Haydn Esperance WA 5X55X556X5 54.3
9 Hurley Michelle Esperance WA 455656XX56 L 54.2

Match 1 - The Les Knight - 400m - The Les Knight

Place Last Name Preferred Name Club State Shots Info Score
Division 1
1 Hughes Barry Albany 19 WA 55V55V5V55 V 50.3
2 Forsberg Mick Manjimup 137 WA V54555VVVV 49.5
3 Watkins Peter City of Subiaco WA VV5V45V555 V SV SP 49.4
4 Becher John East Perth WA 55555V5455 V SV 49.1
5 Mackay Laurie Bencubbin WA V455V45VVV V SV 48.5
6 Newbey Scott Wurgabup WA 5VVV4V455V 48.5
7 Milentis Mark Manjimup 137 WA 5V454VV5V5 SP 48.4
8 Watkins Paul Chapman Valley WA V5455V5554 V SV 48.2
9 Reddin Michael Mount Barker WA V4V5V4VV45 47.5
10 Martin David City of Subiaco WA 44455V5VVV V SV 47.4
11 Wittorff George Bunbury 12 WA 445455VV55 V SV SP 47.2
12 Whisson Bradley City of Subiaco WA 54544VV555 V 47.2
13 Green Micheal Kambalda 288 WA 545545V5V4 V 47.2
14 Brooks Ray Chapman Valley 83 WA 555544554V 47.1
15 Townsend Neil Perth - Fremantle 293 WA 4VV4554545 46.2
16 Ozolnieks Andy Mundaring 41 WA 5V4545V445 SP PP 46.2
17 Crago Stephen East Perth 185 WA 54V54V4445 45.2
18 Frehner Ian City of Subiaco WA 5V443454V5 V SV 44.2
Division 2
1 Trease Alan Manjimup WA 5VV54555V5 T 49.3
2 Schlink Tony Mundaring WA 5V555444VV V 47.3
3 Copeland Ian Nungarin 236 WA 54V545V5V4 SP 47.3
4 Dods Colin City of Subiaco WA 455VV544V4 V L 46.3
5 Dixon Ros Wurgabup WA 34V5V55V54 46.3
6 Hitch Jodie Bassendean Bellevue WA 554445V5V4 L 46.2
7 Samuel Kerry City of Subiaco WA V5554454V4 V 46.2
8 Mortimer Stephen Esperance Rifle Club WA 4555VV5444 V 46.2
9 ODonnell Leigh Pacific QLD 5454V44555 46.1
10 Byass Gary Albany 19 WA 1VVVVVV554 45.6
11 Sjepcevich Bob Mundaring WA 5454V4V4V4 V SV 45.3
12 Pearce Phil Mt Barker WA 545444V545 V SV 45.1
13 Hope Chris Perth - Fremantle 293 WA 55V4444355 V 44.1
14 Davis Rodney Busselton 56 WA 44443VV545 V 43.2
15 Dickenson Simon Mundaring 41 WA 535524V445 42.1
16 Concanen Merv City of Subiaco WA 3VV5254434 SV 40.2
17 McCarthy Lara Perth Fremantle WA 3434434533 L 36.0
F Standard-A
1 Hallam Bill Beverley WA XX6X66XXX6 60.6
2 Keogh Catherine Beverley WA 66XXX6XXX5 L 59.6
3 Cole David Yarloop WA 66666XX65X V 59.3
4 Reid Mahlon Boddington 214 WA 6XX6666X56 V SV SP 59.3
5 Jones Paul Albany 19 WA 6X66X66656 V 59.2
6 Whittemore Tony City of Subiaco WA 6X65XXXXX5 V SV 58.6
7 Blechynden Denis Beverley 10 WA 555666XXXX V SV 57.4
8 Giles Chris Wurgabup WA 66655XX655 56.2
9 Hunt Nigel Northampton 111 WA X65665X456 V 55.2
10 Hurst Ric South Perth 7 WA 55X5566566 V SV 55.1
11 Littlely David Bassendean Bellevue WA 564X5X6655 V SV 54.2
12 Thompson William Albany 19 WA X555X56655 V SV 54.2
13 Alford David Bassendean Bellevue WA 55655645XX V SV 53.2
F Standard-B
1 Neville Terry Esperance 154 WA 6X66566656 V 58.1
2 Broad Tim Mt Barker WA 566666X665 58.1
3 Stoffels Shaun Bassendean Bellvue WA 656X65XXX5 57.4
4 Price William Albany 19 WA 6X65X56X64 V SV 56.3
5 Lockley Ron Wurgabup WA 6566XX5555 V 55.2
6 Ansquer Serge Albany WA 4365XX6666 54.2
7 Ferres Trevor Bassendean Bellevue WA 55X556X556 SV 54.2
8 Dickenson Judy Mundaring 44X665XX55 L 53.3
9 Carver Neil City of Subiaco WA 56556X5555 V SV 53.1
10 Cunningham Noel Yarloop WA 534555X54X V SV 48.2
11 Bryan Hugh Moora 92 WA 5655444444 V 45.0
12 Stirling Henry Kambalda 288 WA 4544456505 42.0
F Open
1 Rees Rod Beverley 10 WA XX6XX6XXXX 60.8
2 Hurley Ray Esperance WA XXX6666X66 60.4
3 Ogle David Wurgabup WA 66X5666665 SV 58.1
4 Kinnear Bob Boddington WA X66646XX65 V SV 57.3
5 Viviers Martin Esperance 154 WA 6555565666 55.0
6 Piper Bruce Geraldton Greenough WA 65556X6555 V 54.1
7 Brunt Haydn Esperance WA 5X5455X56X 53.3
8 Hurley Michelle Esperance WA X645X55655 L 53.2